سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 22 اردیبهشت 1398  ::  17:40   

روزنامه ملیت ترکیه:

توپخانه ارتش سوریه اطراف مرکز نظامی ترکیه را در ادلب بمباران کرد

سرویس ترکیه - روزنامه ملیت در خبری مدعی شد: توپخانه ارتش سوریه اقدام به بمباران اطراف مرکز نظامی ارتش ترکیه در ادلب که به منظور نظارت بر روند آتش بس و کاهش تنش در ادلب تاسیس شده بود؛ کرده است.

به گزارش کردپرس، در پی انتشار اخبار پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت ادلب از جنوب این شهر استراتژیک که با واکنش های مختلفی از سوی ترکیه همراه بوده و حتی وزیر دفاع ترکیه نیز در پیامی خواستار توقف فعالیت های نظامی ارتش سوریه در جنوب ادلب شده بود؛ روزنامه ملیت در خبری مدعی شد: توپخانه ارتش سوریه اقدام به بمباران اطراف مرکز نظامی ارتش ترکیه در ادلب که به منظور نظارت بر روند آتش بس و کاهش تنش در ادلب تاسیس شده بود؛ کرده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابه محلی، توپخانه ارتش سوریه اطراف دهمین مرکز دیده بانی نظامی نیروهای مسلح ترکیه را که در منطقه زاویه در شمال غرب حماء واقع شده است را هدف قرار داده است. در این حملات توپخانه ای خسارتی به این مرکز نظامی ارتش ترکیه وارد نشده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه این حمله یا از منطقه لازقیه صورت گرفته است و یا از منطقه کریم در حما هدف قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، نیروهای مسلح ترکیه در پی طرح کاهش تنش در برخی مناطق ادلب که در مذاکرات آستانه به توافق سه کشور ایران – ترکیه – روسیه رسیده بود اقدام به تاسیس 12 مرکز نظامی نظارت بر روند آتش بس در این منطقه کرده است.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه