سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 22 اردیبهشت 1398  ::  23:08   

برهم صالح در دیدار سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان:

عراق خواهان همکاری متعادل با همسایگان و دوستان از جمله ایران و آمریکا است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در دیدار سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان تاکید کرد که کشورش خواهان برقراری روابط همکاری متعادل با همه کشورهای همسایه، دوست و برادر خود از جمله ایران و آمریکا است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور امروز (یک شنبه) در کاخ السلام شهر بغداد پذیرای سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان در عراق بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح و سفرای سه کشور اروپایی ضمن گفت و گو در رابطه با توسعه روابط میان عراق و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و راه های ادامه همکاری میان دو طرف در زمینه های مختلف، به بررسی تحولات اوضاع در منطقه در سایه تنش کنونی میان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا نیز پرداختند.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار ضمن تاکید بر این که کشورش خواهان برقراری روابط همکاری متعادل با همه کشورهای همسایه، دوست و برادر خود از جمله ایران و آمریکا در راستای تقویت امنیت، ثبات و شکوفایی اقتصادی در منطقه و جهان است، خاطر نشان ساخت که گفت و گوهای مقامات عراقی با کشورهای همسایه و همچنین کشورهای جهان عرب، منطقه و اروپا در همین راستا می باشد.

صالح همچنین اهمیت در پیش گرفتن گفت و گوی جدی و سازنده برای حل و فصل تمامی مشکلات، در اولویت قرار دادن اشتراکات به جای اختلافات و دوری از سیاست جبهه بندی را مورد تاکید قرار داد.

سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان نیز به نوبه خود ضمن ابراز خشنودی از توسعه روابط با عراق و تلاش کشورهای خود برای تثبیت و افزایش همکاری با آن، از سیاست خارجی متعادل بغداد و نقش آفرینی آن در محیط عربی و منطقه ای خود تمجید کردند.

سفرای این سه کشور اروپایی در بغداد ضمن تاکید بر تمایل کشورهای خود برای مشارکت در بازسازی عراق و غنیمت شمردن فرصت های سرمایه گذاری پیش روی شرکت های اروپایی خواهان فعالیت در این کشور، اعلام کردند که دیدگاه های دو طرف در رابطه با بحران کنونی منطقه و اهمیت پایان دادن به آن مطابقت دارد.