سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 23 اردیبهشت 1398  ::  09:21   

نماینده ایلام تحلیل کرد؛

لزوم حفظ انسجام ملی در شرایط جدید برجامی

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی و حراست از منافع ملی و نیز پرهیز از شتابزدگی در تصمیماتی که ایران را به سمت وسوی اقدامات جبران ناپذیر می‌برد، در شرایط جدید برجامی لازم است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از خانه ملت، سلام امینی با اشاره به کاهش تعهدات جمهوری اسلامی ایران در توافق هسته ای موسوم به برجام، اظهار داشت: سعه‌ صدر نظام در طول یکسال اخیر مثال زدنی است و تحمل و صبوری بیش از این جایز نیست.

وی افزود: در این فرصت ۶۰ روزه اروپائیان بایستی به یک اقدام عملی در راستای تعهدات برجام دست زنند چرا که این منطقی نیست آنان انتظار داشته باشند ایران به تعهدات خود عمل کند، همان گونه که به شهادت آژانس بین المللی انرژی اتمی، تاکنون عمل کرده است، اما به حقوق خود که تکالیف طرف مقابل است دست نیابد.

وی افزود: در حال حاضر آمریکا با فشار بر کشورهای ۱+۴سعی دارد آنها را برای خروج از برجام و عدم همکاری‌ و تشدید تحریم های سنگین و ظالمانه خود علیه ایران تشویق کند. اکنون ۱+۴ بر سر دوراهی مانده است؛ حیثیت سیاسی خودرا حافظ باشد و یا دنباله روی آمریکا را در پیش گیرد؟

امینی ادامه داد: آمریکا در بسیج افکار عمومی علیه ایران موفقیت چندانی نداشته است همین افکار عمومی نظاره گر رفتار اروپائیان و ۱+۴ نیز هستند که در آینده چه تصمیمی خواهندگرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط جمهوری اسلامی با شکیبایی تمام سعی بر اثبات حقانیت خود و نزدیک نگهداشتن نظر سران کشورهای جهان و اقناع افکارعمومی دنیا را به نفع خود دارد. همان چیزی که آمریکایی ها عکس آنرا انتظار دارند.

در این راستا فشارتحریم های آمریکا بر ملت شریف و مقاوم ایران غیر قابل انکار است. لذا در شرایط فعلی برجام و کمرنگ شدن همراهی اروپا در تحقق اهداف برجام، می طلبد که همه گروه های سیاسی داخلی، نخبگان دانشگاهی، فعالان اجتماعی و رسانه ای ضمن اتخاذ سیاست مشترک، حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی و حراست از منافع ملی و نیز پرهیز از شتابزدگی در تصمیماتی که ایران را به سمت وسوی اقدامات جبران ناپذیر می برد، یکپارچگی آحاد مردمی و انسجام ملی را در اولویت و پیش شرط اقدامات خود تلقی نمایند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#نماینده ایلام در مجلس، سلام امینی
#انسجام ملی
#برجام
#تحریم آمریکا
#4 + 1