سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 23 اردیبهشت 1398  ::  11:22   

عضو روابط عمومی مجلس دموکراتیک سوریه:

افزایش تنش ها در ادلب نتیجه دوازدهمین نشست آستانه است

سرویس سوریه - فرهاد حمو، عضو روابط عمومی مجلس دموکراتیک سوریه و مسئول هماهنگی ائتلاف ملی دموکراتیک شمال سوریه طی اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در ادلب و حماء و افزایش تنش ها در این منطقه گفت: تحولات ادلب و حما نتیجه دوازدهمین نشست آستانه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، فرهاد حمو، عضو روابط عمومی مجلس دموکراتیک سوریه و مسئول هماهنگی ائتلاف ملی دموکراتیک شمال سوریه طی اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در ادلب و حماء و افزایش تنش ها در این منطقه گفت: تحولات ادلب و حما نتیجه دوازدهمین نشست آستانه است. ترکیه بر اساس تعهداتی که بر عهده گرفته است بایستی نیروهای مسلح و گروه های تروریستی را از منطقه کاهش تنش که در یک محدوده 30 کیلومتری بود خارج می کرد. زیرا این گروه ها در درجه اول به ترکیه وابسته هستند. ولی بر اساس آنچه که مشاهده می شود دولت ترکیه به تعهدات خود عمل نکرده است و روس ها بر اساس توافقات صورت گرفته خود برای انجام این کار دست به کار شده اند. دلیل اصلی افزایش تنش ها در منطقه این است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پیشروی نیروهای ارتش سوریه – روسیه به سمت ادلب نیز گفت: عملیات هایی که ارتش سوریه با حمایت روس ها انجام می دهد به نظر ما محدود به شمال غرب کشور بوده و تا مرکز ادلب ادامه نخواهد داشت. این عملیات ها به منظور محافظت از پایگاه نظامی حمیمیم روسیه که دائماً در این اواخر آماج حملات بوده است صورت می گیرد. همچنین یکی دیگر از اهداف این عملیات ها تأمین امنیت راه های مواصلاتی حلب – لاذقیه می باشد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه