سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 23 اردیبهشت 1398  ::  11:50   

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

قیمت بلیط هواپیمای تهران - سنندج از 280 به 620 هزار تومان رسیده است

سرویس کردستان- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی نرخ بلیط هواپیما دو طرفه تهران- سنندج حدود 620 هزار تومان است، این در حالی است که در سال گذشته قیمت این خط پروازی، حدود 280 هزار تومان بود.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از خانه ملت، نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره با انتقاد از افزایش نجومی قیمت بلیط هواپیما اظهار داشت:  متأسفانه در یک سال اخیر قیمت بلیط هواپیما افزایش چشمگیری داشته که این مسئله قطعا موجب حذف سفرهای هوایی از سبد مسافرتی مردم می شود.

سید احسن علوی افزود: با بررسی قیمت بلیط پروازهای هوایی متوجه می شویم که قیمت بلیط هواپیما نسبت به گذشته حدود 50 درصد افزایش یافته  و قطعا در سفرهای طولانی تر مانند پرواز تهران-مشهد درصد افزایش قیمت ها بسیار بالاتر است.

او تصریح کرد: در شرایط کنونی بسیاری از مردم توان خرید بلیط هواپیما را ندارند، زیرا قیمت آن به صورت سرسام آور بالا رفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین به خسارت مالی ایرلاین ها اشاره کرد و گفت: قطعا با کاهش میزان مسافران پروازهای هوایی، ایرلاین ها دچار مشکلات و ضررهای مالی گسترده ای می شوند، از این رو افزایش قیمت بلیط در شرایط کنونی به نفع صنعت هوایی کشور نیست.

او تصریح کرد: بر اساس آمارها، حمل و نقل ریلی و جاده ای دیگر ظرفیت جابه جایی مسافران را ندارند، حال با افزایش قیمت بلیط هواپیما، بار بیشتری به جاده ها تزریق می شود که این مسئله موجب افزایش تصادفات جاده ای خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم کاهش نرخ بلیط پروازهای هوایی داخلی تأکید کرد و گفت: دولت باید از طریق اختصاص یارانه به ایرلاین ها، زمینه را برای کاهش قیمت بلیط و سپس جذب مسافر فراهم کند.