سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 23 اردیبهشت 1398  ::  16:03   

انتشار سه کتاب دفاع مقدسی جدید توسط نشر نیشتمان ایلام

سرویس ایلام – مدیرمسئول نشر نیشتمان ایلام در گفتگو با کردپرس از انتشار سه کتاب جدید در ژانر دفاع مقدس توسط این انتشارات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، یاسر بابایی گفت: به سفارش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام سه کتاب «شیلر» اثر جواد سروری، و دو کتاب «نمک جبهه» و «تسبیح سرخ» اثر یاسر بابایی توسط این انتشارات تدوین و منتشر شده است.

وی افزود: نمک جبهه نام اولین کتاب از سری کتاب‌هایی است که تحت عنوان «سرّ دلبران» و به سفارش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در 100 صفحه و با بهای 9500 تومان منتشر شده است.

بابایی توضیح داد: سر دلبران نام مجموعه‌ای از کتاب‌های جدید نشر نیشتمان است که به خاطرات اجتماعی و زندگی عادی شهدا و رزمندگان استان ایلام می‌پردازد.

او گفت: نمک جبهه اولین کتاب از این مجموعه است که به شوخی‌های جبهه‌ای رزمندگان و شهدای استان ایلام در دوران دفاع مقدس می‌پردازد که با توجه به گستردگی و تعداد زیاد شوخی‌ها، مجلدهای دیگری با همین موضوع منتشر خواهد شد.

نویسنده رمان «مهر مهران» ادامه داد: دومین کتاب از سری سرّ دلبران با عنوان «داماد افلاکی» نیز تمام مراحل فنی و قانونی را طی کرده و تا یک ماه آینده به دست علاقمندان تاریخ شفاهی دفاع مقدس ایلام می‌رسد.

مدیر نشر نیشتمان افزود: داماد افلاکی نیز همانطور که از نامش پیداست به ازدواج و سلوک خانوادگی رزمندگان و شهدای دفاع مقدس استان ایلام می‌پردازد که با توجه به تازگی موضوع، امیدواریم که مخاطبان وسیعی پیدا کند.

بابایی که در سال 95 یک نمایشنامه رادیویی از او با عنوان «دشت گُل» منتشر شده بود، امسال نیز با نمایشنامه صحنه‌ای «تسبیح سرخ» حضور خود را در ادبیات نمایشی محک زده است؛ کتابی که در قطع پالتویی و 50 صفحه با قیمت 9500 تومان توسط نشر نیشتمان عرضه شده است.

او در مورد این نمایشنامه گفت: من این تسبیح سرخ را دوران خدمت سربازی در سال 84 در رشت نوشته بودم ولی سال گذشته با تجربیات تازه‌ام آن را بازنویسی کردم که به نظرم کاری غیرمتعارف در نمایشنامه نویسی دفاع مقدس است.

وی همچنین از انتشار کتاب «شیلر» در نشر نیشتمان خبر داد که به بازخوانی خاطرات شهید مهدی موسی‌زاده به قلم جواد سروری می‌پردازد و در 80 صفحه و با قیمت 10 هزار تومان منتشر شده است.

به گزارش کردپرس، از یاسر بابایی کتاب «شیرشکار» (زندگینامه شهید مرتضی ساده‌میری معروف به هلتی)، کتاب «از گنجوان» (تاریخ شفاهی حسین قادری) و کتاب «آبدانانی‌ها» (تاریخ شفاهی عیسی جابری) در حال طی مراحل فنی نهایی انتشار است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیر نشر نیشتمان، یاسر بابایی
#کتاب دفاع مقدس
#نمک جبهه
#شیلر
#تسبیح سرخ
#جواد سروری