سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  07:49   

ترکیه نیروهای نظامی خود را در ادلب افزایش می دهد

سرویس ترکیه - در پی افزایش تنش ها در جنوب ادلب و منطقه حما و برخی حملات توپخانه ای به مناطق استقرار نیروهای نظامی ارتش ترکیه در ادلب، ترکیه تصمیم به افزایش نیروهای نظامی خود در ادلب گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی افزایش تنش ها در جنوب ادلب و منطقه حما و برخی حملات توپخانه ای به مناطق استقرار نیروهای نظامی ارتش ترکیه در ادلب، بر اساس اطلاعات به دست آمده از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه، ارتش این کشور اقدام به اعزام نیروهای نظامی به منظور تقویت یگان های نظامی خود در ادلب به این شهر استراتژیک در شمال سوریه کرده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع امنیتی، شرایط به وجود آمده در ادلب پتانسیل آن را دارد که به شروع موج جدیدی از پناهندگی ها دامن بزند؛ از همین رو با در نظر گرفتن نزدیک به 3.5 میلیون شهروند عادی در این منطقه نیروهای ارتش ترکیه در نظر دارند تا زمینه های کاهش تنش ها در ادلب را فراهم کنند و در همین راستا ارتش ترکیه اقدام به افزایش نیروهای نظامی خود در ادلب کرده است.

لازم به ذکر است، اطراف پایگاه 10. نظامی ارتش ترکیه در ادلب که به منظور نظارت بر روند آتش بس در این شهر تاسیس شده است در تاریخ 4 می مورد حملات توپخانه ای قرار گرفته بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه