سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  08:44   

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت؛

فرمانداران از واحدهای صنعتی راکد لیست بگیرند

سرویس ایلام - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور که برای بازدید از طرحهای صنعتی بزرگ به ایلام آمده است، در جلسه اقتصاد مقاومتی استان از فرمانداران خواست که فهرستی از واحدهای صنعتی راکد استان را تهیه و نسبت به فعال کردنشان اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، بابک دین پرست تأکید کرد: رسیدگی به وضعیت واحدهای مشکل دار و تلاش برای برگشت صنایع نیمه فعال و راکد به چرخه فعالیت و افزایش اشتغالزایی پایدار در هر منطقه باید در دستور کار جدی فرمانداران قرار بگیرد.

وی افزود: بر اساس رویکرد جدید دولت فرمانداران هر استان موظف هستند فهرستی از واحدهای صنعتی و تولیدی فعال، نیمه فعال و راکد شهرستان متبوع خود را تهیه و نسبت به فعال شدن واحدهای صنعتی و تولیدی مشکل دار اقدام کنند.

معاون اقتصادی وزیر کشور خواستار برگزاری نشست های دوره ای ستاد اقتصاد مقاومتی و کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های استان شد و گفت: استانداران، لیست واحدهای فعال تولیدی را همراه با مشخصات کامل به فرمانداران تحویل دهند و بعد شاهد ارتقای شاخص های تحویل داده شده باشند و این بایست یکی از مهم ترین ملاک های ارزشیابی فرمانداران و مسئولان هر استان در شرایط کنونی باشد.

دین پرست گفت: اولویت اصلی دولت و مسئولان کشور در سال جاری بهبود وضعیت اقتصادی از جمله افزایش توان تولید داخلی و اشتغالزایی پایدار است.

معاون وزیر کشور یادآور شد: همچنین با حفظ وضعیت واحدهای فعال موجود و افزایش ظرفیت توان تولید این واحدها در صورت امکان، باید از تعطیلی واحدهای فعال، نیمه فعال و راکد نیز جلوگیری و همه این واحدها را در مدار تولید و فعالیت نگهداشت.

وی افزود: سال جاری با توجه به وقوع سیلاب مخرب یکی دیگر از اولویت ها و اهم برنامه های دولت پرداخت خسارت به آسیب دیدگان ناشی از سیل در سریع ترین زمان ممکن و پیگیری مصوبات کمیته ها و کارگروه های سیل است.

به گزارش کردپرس، با وجود گذشتن بیش از 40 روز از بحران سیل، استاندار ایلام در ابتدای این جلسه گزارش مفصلی از اقدامات انجام شده در مواجهه با سیل ارائه و به خاطر کسالت جلسه را ترک کرد.

برخی رسانه‌های استان از استاندار خواسته‌اند که ارائه گزارش در مورد سیل اخیر از دستور جلسات خارج شده و به مسائل مهم‌تر پرداخته شود.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون اقتصادی وزیر کشور، دین پرست
#فرمانداران
#واحدهای صنعتی راکد
#سیل