سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  09:15   

نماینده ایلام گفت؛

اختیارات دولت در اقتصاد افزایش پیدا کند / بازگشت کوپن

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شرایط کنونی، اختیارات دولت در اقتصاد باید افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جلال میرزایی با تاکید بر این‌که شرایط کنونی ایجاب می‌کند تا اختیارات دولت در بخش اقتصادی افزایش یابد، گفت: ما بعد از جنگ به سمتی رفتیم تا دولت بخشی از اختیارات خود را واگذار کند، اما شرایط کنونی ایجاب می‌کند تا اختیارات دولت در اقتصاد افزایش یابد و کنترل بیشتری در اقتصاد کشور داشته باشد. شاید این امر ایده‌آل بخش خصوصی کشور نباشد اما در شرایط کنونی نمی‌توان با نگاه کسب حداکثر سود در حداقل زمان جلو برویم.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که ایجاد اقتصاد آزاد برای کشور اکنون گزینه مناسبی نیست، تأکید کرد: شرایط کنونی اقتصادی کشور ایجاب می‌کند تا دولت بر اقتصاد کنترل بیشتری داشته باشد، بنابراین استفاده از سیستم کوپن می‌تواند در شرایط کنونی مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور در مورد بازگشت کوپن بیان کرد: شرایط موجود اقتصادی کشور به گونه‌ای است که دو راه را پیش‌روی ما قرار می‌دهد. در راهکار اول باید کالاها را بر اساس هزینه تمام شده به مردم عرضه کنیم و به گونه‌ای اقتصاد آزاد در کشور شکل بگیرد. در این راهکار دولت درآمد کافی برای تأمین هزینه‌های همگانی جامعه را کسب خواهد کرد، بنابراین دولت قادر به اداره کشور خواهد بود، اما در عین حال با این روش فشار بیشتری به مردم وارد می‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: راهکار دوم استفاده از سیستم کوپن است که تجربه استفاده از آن را در دوران جنگ نیز داشته‌ایم و باید در خصوص نحوه‌ اجرایی شدن آن کارشناسان نظر دهند. این گونه می‌توان مایحتاج اساسی مردم را با هزینه پایین تأمین کرد.

به گزارش ایسنا، میرزایی تاکید کرد: سیستم کوپن منجر به افزایش اختیارات دولت می‌شود و استفاده از این سیستم در شرایط موجود می‌تواند گزینه مناسبی برای تامین کالاهای اساسی مردم با پایین‌ترین هزینه باشد.