سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  12:05   

نماینده کرمانشاه انتقاد کرد؛

تعلل در احداث پالایشگاه آناهیتا

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:پس از گذشت چند سال ،پالایشگاه آناهیتا 3 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احمد صفری در گفت‌وگو با کُردپرس در خصوص وضعیت پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه گفت: دستور توقف پروژه پالایشگاه آناهیتا را داده بودند، در حالی که این پروژه 3 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اطراف آن را فنس کشی کرده اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا معاون اول رییس جمهور، وزیر نفت و وزیر تعاون دستور داده اند که این پالایشگاه از طریق شستا و صندوق توسعه ملی راه اندازی شود و برای آن سرمایه گذار پیدا کرده اند.
وی افزود: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش دستور داده است که علیرغم اینکه سرمایه گذار وجود دارد فعلا پروژه ساخت پالایشگاه متوقف شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش در نامه ای به مدیرعامل شرکت پالایش نفت آناهیتا تاکید کرده است که تا زمان مشخص شدن نتیجه مطالعات امکان سنجی به روز شده از هرگونه اقدامی در جهت مذاکرات با شرکت های متقاضی اجرای طرح و همچنین ایجاد هرگونه تعهدی در این زمنیه ممانعت شود.

به گزارش کُردپرس، مجوز احداث پالایشگاه آناهیتا در سال85 انجام شده و حدود 570 هکتار از اراضی کشارزی شهرستان در اختیار آن قرار گرفته که از سال 85 تاکنون فقط با یک فنس‌کشی و دو نفر نگهبان، بدون هیچ‌گونه پیشرفت فیزیکی رها شده و استفاده کشاورزی نیز از آن نمی‌شود بنابراین انتظار داریم وزارت نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ساخت آن تسریع کنند.