سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  12:28   

کاهش چشم گیر بدهی اقلیم کردستان به شرکت روسنفت روسیه

سرویس جهان- شرکت روسنفت روسیه اعلام کرد اقلیم کردستان عراق از 31 دسامبر گذشته بیش از یک و نیم میلیارد دلار از بدهی خود را به این شرکت پرداخت کرده است.

 

به گزارش کردپرس، شرکت روسنفت روسیه از جمله شرکت های بزرگ نفتی خارجی است که از سال 2017 قراردادهای بزرگی برای استخراج و فروش نفت با اقلیم کردستان امضا کرده است.

 بر اساس گزارش اخیر الجزیره انگلیسی، روسنفت دو سال پیش نزدیک به دو میلیارد و یکصد هزار دلار به عنوان پیش پرداخت فروش نفت در اختیار اقلیم کردستان قرار داد و در پی سفر دو سال پیش نیچروان بارزانی به روسیه نیز 400 میلیون دلار دیگر برای تامین سرمایه استخراج نفت از چند میدان نفتی از سوی روسنفت اختصاص داده شد.

شرکت روس نفت امروز در گزارشی بیلان سود و زیان خود ظرف سه ماهه اول سال 2019 را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، اقلیم کردستان عراق بدهی خود به این شرکت را به طور چشم گیری کاهش داده و از 31 دسامبر 2018 میزان بدهی خود به این شرکت روسی را به یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار کاهش داده است.

روسنفت اعلام کرد اقلیم کردستان در این مدت یک میلیارد و ششصد میلیون دلار به این شرکت پرداخت کرده است. بدهی اقلیم کردستان به روسنفت تا 31 دسامبر 2018 حدود 3 میلیارد دلار برآورد شده بود.

اقلیم کردستان عراق در دو سال گذشته با پرداخت به موقع دستمزد و بدهی های خود به شرکت های نفتی خارجی توجه این شرکت ها را برای سرمایه گذاری بیشتر در اقلیم کردستان جلب کرده است.

شرکت روسنفت در نظر دارد در ایجاد خط لوله انتقال گاز اقلیم کردستان به اروپا نیز به این منطقه خودمختار در شمال عراق کمک کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نفت
#روسنفت