سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  15:56   

داعش زمین های کشاورزی روستاهای مخمور را به آتش کشید

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عناصر داعش زمین ها و محصولات کشاورزی روستاهای دامنه کوه قره چوغ واقع در مخمور را به آتش کشیده و روستاییان را وادار به پرداخت باج به آنان می کنند.

به گزارش کردپرس، غازی فیصل مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در اربیل، طی  گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که عناصر داعش از روستاییان دامنه کوه قره چوغ درخواست باج می کنند و برای وادار کردن آنان به پرداخت باج اقدام به آتش زدن زمین ها و محصولات کشاورزی آنان کرده اند.

وی افزود که امروز سه شنبه 24 اردیبهشت/ 14 می، زمین های کشاورزی و محصولات روستاییان در دو روستای بردی سپی و علی رش به آتش کشیده شده و کشاورزان هیچ امکاناتی برای خاموش کردن آتش نداشته و خواستار کمک مقام های عراق و اقلیم برای مهار آتش شده اند.

غازی فیصل با تأکید بر وخامت وضعیت در این روستاها گفت که هیچ یک از نیروها و مقامات دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان پاسخی به درخواست کمک روستاهای مخمور نداده اند.

از سوی دیگر سایت خبری خندان گزارش داد که امروز 20 هکتار از زمین و محصولات کشاورزی در مخمور توسط داعش به آتش کشیده شده و پس از سوختن مقادیر بسیاری از محصولات نیروهای امدادی آتش را خاموش کرده اند.

طبق خبر ساکنین این روستاها اعلام کرده اند که با آغاز فصل برداشت محصولات آنان تهدیدات داعش نیز به شدت افزایش یافته و برای دریافت باج از آنان تلاش می کنند.

از سوی دیگر احمد سید عمر یکی از وکلای داوطلب کشاورزان مخمور که پیشتر با هشدار در مورد تهدیدات داعش علیه این کشاورزان خواستار کمک پارلمان کردستان ه آنان شده بودند نیز اعلام کرد که داعش در این منطقه تهدیدی کاملاً جدی بوده و مقابله با این تهدید مستلزم عملیات مشترک و هماهنگ نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق است .

همچنین گفت که اگر اقدامات لازم برای ،مقابله با داعش در مخمور صورت نگیرد، عناصر داعش می توانند خسارات شدیدی را به مناطق قراج و کندیناوی وارد کنند.