سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  18:18   

متخلفان 120 اصله درخت جنگلی مهاباد را قطع کردند

سرویس آذربایجان غربی- رییس منابع طبیعی شهرستان مهاباد از دستگیری 2 متخلف قطع درختان روستای«سلم» مهاباد در حین انجام تخلف خبر داد.

به گزارش کردپرس، مجید پاتو در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره 2 نفر متخلف که بدون اخذ مجوز 120 اصله درخت در روستای «سلم» این شهرستان را قطع کرده بودند، دستگیر کردند.

وی افزود: به منظور حفاظت و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی گشت‌های مشترک یگان حفاظت این اداره با نیروهای انتظامی شکل گرفته و ادامه خواهد یافت.

پاتو گفت: در جریان گشت های مشترک در روستای سیلم مهاباد ماموران با دو متخلف قطع درختان جنگلی روبه رو شدند و ضمن توقیف یک دستگاه اره برقی، آن ها را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کردند.

رییس منابع طبیعی شهرستان مهاباد ادامه داد:120 درخت قطع شده شامل100 اصله درخت صنوبر و 20 اصله درخت نارون بود که بدون اخذ مجوز قلع و قمع شدند.

پاتو در پایان از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان خواست در صورت مشاهده قطع درختان توسط افراد متخلف مراتب را با استفاده از سامانه گویای 1504 به این اداره اطلاع دهند.

به گزارش کردپرس، افزایش پدیده قاچاق چوب به سبب طرح ملی تنفس جنگل های شمال کشور در سال های اخیر افزایش یافته است و سود جویان با هدف کسب سود بیشتر اقدام به قطع غیر قانونی درختان و فروش آن ها به صورت قاچاق می کنند.

مطابق قانون برای قطع هر درخت 15 تا 75 میلیون ریال جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.