سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  21:45   

رئیس مشترک HDP:

HDP راه انتخابات 31 مارس را در انتخابات 23 ژوئن استانبول هم ادامه خواهد داد

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات استانبول گفت:  HDP راه انتخابات 31 مارس را در انتخابات 23 ژوئن استانبول هم ادامه خواهد داد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در سخنرانی خود در جلسه فراکسیون حزب متبوع خود در پارلمان ترکیه طی اظهاراتی عنوان کرد: منشاء تمامی مشکلات در این کشور نبود حق و عدالت است. مشاهده می کنیم که حصر امرالی به تمام کشور ترکیه سرایت کرده است. تماماً زیر حصر قرار داریم. اگر هوادار اقتدار سیاسی نیستید پس تحت حصر قرار دارید. حتی هنرمندانی که حرف خود را به زبان می آورند نیز تحت حصر هستند. دموکراسي تحت حصر شدیدی قرار گرفته است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تلاش می کنیم تا هر کس در قبال اعتصاب های غذا در ترکیه مسئولیت پذیر رفتار کنند. می خواهیم حقوق مشروعی مانند دیدار با وکلا هر چه سریعتر تحت ضمانت های قانونی قرار بگیرد. مقابله کردن با این مطالبات بزرگترین بدی است که می توان به این کشور انجام داد. برای این که جلوی مرگ ها گرفته شود حکومت باید فوراً اقدام کند و حصر پایان پیدا کند.

بولدان خاطرنشان کرد: HDP در انتخابات 31 مارس موازنه قدرت را تغییر داد. به ملت های ترکیه امید و جسارت داد. HDP با گشودن درهای دموکراسی بر روی ملت ترکیه در 31 مارس 2019 میلادی برای تداوم این روزنه های امید در 23 ژوئن نیز همین راه را پی خواهد گرفت. جایی که HDP ایستاده است واضح و آشکار است. HDP در کنار مظلومین است. در کنار حقوق و عدالت است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها