سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  22:16   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 24/2/1398 در ترکیه

  • وزیر امور خارجه ترکیه: در آستانه دستیابی به توافق در خصوص کمیته قانون اساسی سوریه هستیم

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پیامی از توئیتر نوشت: در آستانه دستیابی به توافق در خصوص کمیته قانون اساسی سوریه هستیم.

  • در پی افزایش تنش های در ادلب؛ تماس تلفنی اردوغان – پوتین با موضوع بحران ادلب

در پی تحولات اخیر در ادلب و افزایش تنش ها در این شهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، همتای روسی خود در خصوص این تحولات و همچنین روابط دوجانبه مسکو – آنکارا گفتگو کرده اند.

  • ترکیه نیروهای نظامی خود را در ادلب افزایش می دهد

در پی افزایش تنش ها در جنوب ادلب و منطقه حما و برخی حملات توپخانه ای به مناطق استقرار نیروهای نظامی ارتش ترکیه در ادلب، ترکیه تصمیم به افزایش نیروهای نظامی خود در ادلب گرفته است.

  • تحصن نمایندگان HDP در صحن علنی مجلس ترکیه

در پی رد طرح HDP مبنی بر درخواست رسیدگی به اعتصاب های غذای صورت گرفته توسط فعالان سیاسی مدنی کرد ترکیه، نمایندگان این حزب دست به تحصن در صحن علنی پارلمان ترکیه زده اند.

  • دویچه وله: اعلام تأسیس حزب جدید توسط احمد داوود اوغلو در دیاربکر صورت خواهد گرفت

خبرگزاری دویچه وله ترکی در خبری با تکیه بر اطلاعات به دست آمده از منابع نزدیک به جریان داوود اوغلو در ترکیه عنوان کرد: اقدامات احمد داوود اوغلو برای تأسیس حزب جدید در ترکیه سرعت گرفته است و به احتمال زیاد ایشان تاسیس حزب جدید را در دیاربکر رسماً اعلام خواهد کرد.

  • رئیس مشترک HDP: HDP راه انتخابات 31 مارس را در انتخابات 23 ژوئن استانبول هم ادامه خواهد داد

پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات استانبول گفت:  HDP راه انتخابات 31 مارس را در انتخابات 23 ژوئن استانبول هم ادامه خواهد داد.

  • کشته شدن 1 نیروی نظامی ارتش ترکیه در درگیری با نظامیان PKK در استان حکاری

در درگیری های به وجود آمده میان نیروهای ارتش ترکیه با نظامیان PKK در منطقه آلان دوزو واقع در یوکسکووا استان کردنشین حکاری یک نیروی نظامی ارتش ترکیه جان خود را از دست داده است.

  • کشف 9 جسد در مرز ایران – ترکیه در استان وان

در پی برخی گزارشات مردمی مبنی بر وجود اجسادی در منطقه صفر مرزی بوغروپیک در مرز ایران – ترکیه، نیروهای ژاندارمری در این منطقه حضور پیدا کرده و با جسد 9 مرد روبه رو شدند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه