سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  06:58   

عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق:

ادامه حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در عراق، اشغالگری است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از رهبران عصائب اهل الحق تاکید کرد که ادامه حضور غیر قانونی نیروهای خارجی در خاک عراق به معنای اشغالگری است و شهروندان این کشور حق دارند با آنها مبارزه کنند.

به گزارش کردپرس، لیث العذاری، عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق به رهبری قیس الخزعلی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری العهد نیوز در رابطه با حضور نیروهای خارجی در خاک عراق، اعلام کرد که موضع حشد الشعبی در قبال این مسئله مرتبط با موضع دولت فدرال است.

العذاری در مورد حضور نیروهای خارجی در عراق اظهار داشت: موضع ما به عنوان جریان های سیاسی نیز این است که مخالف استفاده از خاک عراق برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه هستیم.

این عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق در این باره افزود: چیزی که ما بدان نیاز داریم همان تصویب یک قانون در داخل مجلس نمایندگان برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق است.

العذاری همچنین تصریح کرد: باقی ماندن هر گونه نیروی خارجی در عراق بیرون از چارچوب قوانین، اشغالگری به شمار می آید و نه تنها گروه های شبه نظامی بلکه این حق هر کدام از شهروندان نیز می باشد که با ابزارها و راه های مختلف با چنین نیرویی مبارزه کنند.