سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  11:40   

عضو کمیسیون‌امنیت ملی در گفت و گو با کُردپرس؛

اروپایی ها در مقابل آمریکا بایستند

سرویس ایران- عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه اروپا هم در قبال برجام منافعی دارد، پایداری اروپایی ها در مقابل آمریکا لازم است.

«سید قاسم‌ جاسمی» در گفت و گو با کُردپرس با اشاره به این‌ مطلب که کشوری مانند آلمان در زمان بررسی برجام رابطه خوبی با ایران داشت،اظهار کرد:علیرغم اینکه آلمان با آمریکا در حوزه دلار تبادل دارد نمی خواهد به صورت دست بسته در اختیار آمریکایی ها قرار بگیرد. از این رو در فاصله ای که آمریکا از برجام خارج شده و تهدیدهایی را علیه ایران و کشورهای همکار با ما صورت داده، آلمانی ها سعی کرده اند مواردی را نادیده گرفته و رابطه خود با ایران را در راستای برجام حفظ کنند.
وی ادامه داد:مهم است،کشورهای اروپایی به خصوص آلمان به این نتیجه برسند که دولت آمریکا حتی برای آنها نیز قابل اعتماد نیست چنانچه طی چند ماه گذشته از چند کنوانسیون بین المللی خارج شده و تعرفه هایی بر واردات کالا از سایر کشورها قرار داده اند که بسیاری از کشورهای اروپایی را دچار خسارت کرده است.
وی افزود: آلمانی ها نباید به راحتی خود را تسلیم سیاست های آمریکا کنند و کشورهای اروپایی باید با یکدیگر متحد شوند و ایران را اهرمی برای حفظ منافع خود قرار دهند تا جلوی خسارت های آمریکا را بگیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه کشورها در روابط بین المللی حفظ منافع مالی و اقتصادی خود را اولویت قرار می دهند، عنوان کرد: از این رو نمی توان انتظار داشت آلمانی ها از منافع خود صرف نظر کرده و صرفا منافع ما را در نظر بگیرند لذا دو طرف به دنبال یک معامله پایاپای و برد-برد هستند.