سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  10:54   

جریمه تلویزیون تله 1 ترکیه به دلیل پخش سخنان رئیس مشترک HDP

سرویس ترکیه – شورای رادیو و تلویزیون ترکیه به دلیل پخش زنده سخنان سزایی تملی رئیس مشترک HDP از شبکه تله 1 این شبکه تلویزیونی را از پخش دو روز خبرهای سراسری منع کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، در پی سخنرانی اخیر سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در خصوص انتخابات 23 ژوئن شهرداری استانبول که عنوان کرده بود: "انتخابات 23 ژوئن تنها یک انتخابات شهرداری نبوده و یک رفراندوم دموکراسی است. اگر جناح های دموکراسی و اپوزیسیون با همدیگر متحد شود هم در انتخابات شهرداری پیروز خواهیم شد و هم در دموکراسی و علاوه بر این ها، راه دموکراسی و راه امرالی نیز باز خواهد شد" شورای رادیو و تلویزیون ترکیه به تلویزیون تله1 ترکیه به دلیل پوشش زنده این اظهارات جریمه دو روز عدم پخش خبر در این تلویزیون صادر کرده است.

مردان یانارداغ مدیر برنامه های تلویزیون تله 1 ترکیه در پیامی از صفحه مجازی خود نوشت: شورای رادیو و تلویزیون ترکیه به محدود کردن آزادی بیان و آزادی رسانه ادامه می دهد. ما امروز خبر سراسری را پخش نکرده ایم. به جای آن پخش اجباری یک مستند از مولانا را برای ما فرستاده اند. روز سه شنبه نیز خبرهای سراسری را پخش نخواهیم کرد. این حکم را محکوم می کنیم.

باریش یارکاداش، نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) نیز در واکنش به این پیام در صفحه شخصی خود از توئیتر نوشت: این بار نیز در هدف شورای رادیو و تلویزیون ترکیه کانال تله 1 قرار دارد. به دلیل بخش سخنرانی سزایی تملی رئیس مشترک HDP به این شبکه تلویزیونی جریمه دو روز عدم پخش خبر سراسری داده اند. همان سخنرانی را یک رسانه نزدیک به حزب عدالت و توسعه (AKP) در همان روز نیز پخش کرد. شورای رادیو و تلویزیون با آن شبکه کاری ندارد. عدالتتان در زیر خاک دفن شود!

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها