سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  12:17   

وضعیت تأسف بار آب و فاضلاب شهرستان مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی به وزرای اقتصاد و نیرو جهت پاسخ دهی در کمیسیون های اقتصادی و عمران مجلس یک ماه فرصت داد.

به گزارش کردپرس، جلال محمودزاده در نشست دوشنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) از کمیسیون های اقتصادی و عمران مجلس در خصوص دلایل عدم برخورد با تخلفات بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی، علت عدم در نظر گرفتن آینده شغلی کارکنان شرکت های دولتی واگذار شده به بخش خصوصی ازجمله سیلوی گندم مهاباد، فشار سخت مالیاتی بر کسبه و بازاریان و وضعیت تأسف بار آب و فاضلاب روستایی و شهری مهاباد پاسخ خواست.

در این خصوص نماینده مردم مهاباد یک ماه به وزرای اقتصاد و نیرو مهلت داد تا مجموعه وزارتخانه های اقتصاد و نیرو در رابطه با سوالات مطرح شده بررسی دقیق و اقدامی عملی انجام دهند.

به گزارش کردپرس، در راستای پرسش اخیر نماینده مهاباد در خصوص وضعیت تأسف بار آب و فاضلاب روستایی و شهری مهاباد از وزارت نیرو، افتتاح پروژه تصفیه خانه مهاباد در هاله ایی از ابهام قرار دارد.

این تصفیه خانه که به روش BOT با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در اسفندماه سال 92 کلنگ زنی شد، اکنون با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، هنوز موفق به بهره برداری نشده است.

استاندار آذربایجان غربی اواخر بهمن ماه سال گذشته از افتتاح تصفیه خانه و فاضلاب شهری مهاباد  در سفر رییس جمهور و یا معاون اول رییس جمهور به شکل ویدیو کنفرانس خبر داده بود، اما در سفر اخیر رییس جمهور در (31 اردیبهشت) هم افتتاح این پروژه در لیست برنامه های افتتاحی حسن روحانی ریاست جمهوری کشور قرار ندارد.