سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  12:40   

استاندار ایلام در نشست ستاد اربعین گفت؛

خودمان را برای برگزاری یک اربعین باشکوه آماده کنیم

سرویس ایلام - استاندار ایلام در نشست ستاد اربعین گفت: باید خودمان را برای برگزاری یک اربعین باشکوه آماده کنیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست اقتصاد مقاومتی استان که با حضور امام جمعه ایلام و سایر اعضا برگزار شد، اربعین را مهم ترین رویداد در استان ایلام دانست و گفت: باید با تمام توان به موضوع اربعین پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته از سه مرز رسمی کشور، مهران ۶۵ درصد تردد زوار داشته است و سازو کار اربعین سال ۹۸ باید روی ۵ میلیون نفر برنامه ریزی شود.

دشتکی تأکید کرد: اول از همه بایست مشکلات و نواقص سال گذشته مانند موضوع ترافیک و قفل شدن پایانه برکت و بحث کاپیتاژ برطرف شود.

استاندار ایلام به موضوع ارز نیز اشاره کرد و گفت: موضوع تخصیص ارز در آن سوی مرز مهم است و بایست به موقع مورد توجه قرار گیرد، ستاد اربعین در یک ماه آخر در مهران تشکیل شود و مدیریت اعزام زائران بصورت کاروانی برگزار شود.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از سخنانش گفت: یک قسمت دیگر از امور اربعین مربوط به زیرساخت ها و کار عمرانی و بخش دیگر شامل موضوعات اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و... است  که مسئولان این حوزه ها باید تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

وی پیشنهاد داد: در شهرها و بخصوص در ایلام و مهران به دلیل عدم ایجاد گره ترافیکی و ایجاد امنیت و کنترل راحت تر موکب نزنیم و برای ساماندهی بهتر موکب ها چون سال گذشته بصورت مجتمع برگزار شوند.

استاندار ایلام در خصوص ایجاد گذرگاه های جدید مرزی در استان ایلام گفت: رایزنی های فراوانی داشته ایم که گذر مرزی چیلات و چنگوله باز شود.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام - مهران
#استاندار ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی
#اربعین 98