سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  13:21   

دستور آمریکا به کارکنان غیر ضروری خود برای خروج فوری از عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت خارجه آمریکا به کارکنان غیر ضروری این کشور در عراق دستور داد که در سریع ترین زمان ممکن از آن جا خارج شوند.

به گزارش کردپرس به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، سفارت آمریکا در بغداد پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد وزارت امور خارجه این کشور به کارکنان غیر ضروری دولت در عراق دستور داده تا خاک این کشور را ترک کنند.

در این بیانیه با اشاره به سفارت آمریکا در بغداد، و کنسولگری این کشور در اربیل، مرکز اقلیم کردستان، تاکید شده که صدور روادید عادی برای شهروندان عراقی در آنها به صورت موقت به حالت تعلیق درمی آید.

سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که دولت این کشور دارای توانایی محدودی در ارائه خدمات اضطراری برای شهروندان خود در عراق است، به افرادی که دستور وزارت خارجه شامل حال آنها شده نیز توصیه کرده که در سریع ترین زمان ممکن به وسیله وسایل نقلیه تجاری خاک عراق را ترک کنند.

این در حالی است که ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنت‌کام) نیز بامداد امروز در بیانیه ای اعلام کرده بود که وضعیت آماده باش نیروهای این کشور در عراق به دلیل آن چه تهدیدهای قریب الوقوع احتمالی علیه آنها از سوی ایران خوانده شده، به بالاترین سطح ارتقا یافته است.

سنت‌کام که فرماندهی کل نیروهای آمریکا در مناطق خاور میانه و آسیای مرکزی را بر عهده دارد، در بیانیه خود ضمن ادعای این که اطلاعات امنیتی قابل اعتماد و در دسترس سرویس های اطلاعاتی این کشور حاکی از وجود تهدیدهایی از سوی ایران و حملات قریب الوقوع علیه نیروهای آمریکایی در عراق می باشد، تاکید کرده بود که این تهدیدها باعث شدند با هماهنگی ائتلاف بین المللی ضد داعش، وضعیت آماده باش تمامی نیروهای مستقر در خاک عراق و سوریه را به بالاترین سطح ارتقا دهد و بالاترین تدابیر احتیاطی و آمادگی را نیز اتخاذ کند.