سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  13:42   

کاهش 10درصدی مصرف نمک گامی موثر برای مقابله با فشار خون

سرویس کرمانشاه- کاهش 10 درصدی نمک در فرمولاسیون مواد غذایی از اقدامات مهم در کاهش بیماری های قلبی عروقی و فشارخون است که توسط سازمان غذا و دارو انجام شده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر شهریار مستوفی گفت: فشارخون بالا یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر درجهان و در کشور ما است، به طوریکه مهمترین عامل خطر وقوع بیماری های قلبی و عروقی درکشور بوده و 40درصد مرگ و میرها را سالیانه به خود اختصاص می دهد.

 مدیر نظارت برمواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با بیان اینکه سالانه 100 هزار مورد مرگ در کشور به دلیل فشارخون بالا اتفاق می افتد گفت: متاسفانه 40درصد جمعیت کشور که فشارخون بالا دارند از بیماری خود مطلع نیستند.

وی افزود: مهمترین علت ابتلاء به فشارخون در افراد مصرف نمک زیاد است و متأسفانه میزان مصرف نمک در کشور ما بسیار بیشتر از میزان مطلوب و میانگین جهانی است.

مستوفی خاطرنشان ساخت: مصرف روزنه 2300 میلی گرمی معادل (3/2 گرم) بیشترین میزان قابل قبول برای کنترل فشارخون بالاست، هر چند امروزه از سوی بسیاری از سازمان های سلامت، مصرف روزانه 1500 میلی گرمی را بسیار مؤثرتر در کنترل فشارخون می دانند.

وی گفت: یکی از مهمترین برنامه های سازمان غذا و دارو کاهش 10درصدی نمک در فرمولاسیون مواد غذایی و آشامیدنی با اولویت فرآورده های پرمصرف و پرخطر در راستای کاهش بیماری های قلبی و عروقی وفشارخون است.

دکتر مستوفی عنوان کرد: حذف نمکدان در سفره خانوار می تواند در کاهش میزان مصرف نمک و متعاقب آن کاهش بیماری های قلبی و عروق و فشارخون بسیار مؤثر واقع شود.

وی افزود: به مردم عزیز توصیه می شود درهنگام خرید مواد غذایی به چراغ راهنمای تغذیه ای درج شده بر محصولات توجه کنند.

مستوفی تاکید کرد: به بیمارانی که مبتلا به فشارخون بالا هستند اکیداً توصیه می شود حتماً در انتخاب خود ,فرآورده هایی را انتخاب نمایند که در چراغ راهنمای تغذیه ای درج شده بر آنها میزان نمک آن سبز رنگ می باشد.