سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  14:25   

گفت‌وگوی وزیر خارجه عراق با وزرای اماراتی و سعودی درباره تحولات منطقه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر خارجه عراق در گفت و گوی تلفنی با همتای اماراتی خود و وزیر مشاور در امور خارجه عربستان، آخرین تحولات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، وزارت امور خارجه عراق پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که محمدعلی حکیم، وزیر خارجه این کشور با همتای اماراتی خود عبدالله بن زاید آل نهیان، به صورت تلفنی گفت و گو کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، وزرای خارجه عراق و امارات علاوه بر روابط میان دو کشور و راه های توسعه آن در راستای منافع ملت های خود، آخرین تحولات منطقه و دیگر مسائل بین المللی دارای اهتمام مشترک را نیز مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزارت خارجه عراق در بیانیه دیگری نیز از گفت و گوی تلفنی حکیم با عادل جبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی خبر داده و تاکید کرد که دو طرف به بررسی چشم انداز ارتقای سطح روابط میان بغداد و ریاض در راستای منافع ملت های دو کشور پرداختند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، وزیر خارجه عراق و وزیر مشاور سعودی در گفت و گوی تلفنی خود همچنین آخرین تحولات منطقه و راه های محافظت از امنیت و ثبات آن را بررسی کردند.

این در حالی است که حکیم شامگاه سه شنبه نیز در گفت و گوی تلفنی با همتای مصری خود سامح شکری، آخرین تحولات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار داده و دو طرف بر لزوم خودداری از تشدید تنش در منطقه، تلاش برای محافظت از امنیت و ثبات آن و فعالیت در راستای حل و فصل مشکلات و بحران های کنونی از طریق رایزنی و مذاکره تاکید کردند.

برچسب‌ها:
#عراق
#محمدعلی حکیم
#امارات
#عربستان
#تحولات منطقه