سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  16:30   

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:

سازمان های بیمه گر 77 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بدهکارند

سرویس آذربایجان غربی- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: مطالبات دانشگاه از سازمان های بیمه گر در سه سال اخیر بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان است که هنوز پرداخت نشده و دانشگاه در پرداخت کارانه ها دچار مشکل شده است.

به گزارش کردپرس، سید اکبر موسوی در خصوص مطالبات از سازمان های بیمه گر به وب دا افزود: مطالبات ما در سال 96 از سازمان های بیمه گر ۵۵ میلیارد تومان است، یعنی اسنادی که در سال 1396 به سازمان های بیمه گر ارسال شده هنوز ۵۵ میلیارد تومان طلب داریم.

وی ادامه داد: از این ۵۵ میلیارد تومان، ۲۵ میلیارد تومان مربوط به بیمه سلامت و ۲۹ میلیارد تومان مربوط به بیمه تامین اجتماعی است. همچنین بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان هم مربوط به مطالبات سال ۹۵ از سازمان های بیمه سلامت طلب داریم که جمعا رقمی بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان می‌شود.

اکبری اظهار داشت: اگر این ۷۷ میلیارد تومان از طرف سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت گردد می توانیم کارانه های پرسنل و پزشکان را در سال ۹۶  تسویه نماییم .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تاکید کرد: اگر سازمان‌های بیمه‌گر به تعهدات خود عمل کنند ما به طور متوسط بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان در ماه درآمد وصولی خواهیم داشت .

وی در خصوص جزییات این مبالغ گفت: از این ۴۸ میلیارد تومان نزدیک به ۴۵ درصد به عبارت دیگر ۲۱ میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق نیروهای شرکتی، قراردادی و نیروهای طرحی شده و ۱۹ درصد آن نیز صرف هزینه اضافه کار و قراردادهای بیمارستان می شود. 

اکبری اضافه کرد: ۲۲ درصد از این مبلغ که بیش از ۱۰ میلیارد تومان است، صرف هزینه های اجتناب ناپذیر مانند خرید دارو و لوازم مصرفی برای بیمارستان ها می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: اگر سازمان‌های بیمه‌گر به تعهدات خود عمل کنند ما در پرداخت کارانه ها با وجود این هزینه هایی که داریم باز هم دچار تاخیر می شویم اما در هر صورت برنامه‌ریزی شده تا آنجا که امکان پذیر است پرداخت های پرسنل جزو اولویت های کاری ما باشد .

وی در خصوص طلب دانشگاه از سازمان های بیمه در سال 97 گفت: در سال گذشته نیز بر اساس استعلامی که انجام دادیم مجموعاً ۲۳۲ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلب داریم که از این میزان ۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به بیمه سلامت، ۱۲۲ میلیارد تومان مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و مابقی سایر بیمه ها و حوادث ترافیکی را شامل می‌شود.

اکبری با بیان اینکه تاخیر در پرداخت کارانه در سال گذشته مربوط به عدم وصول مطالبات دانشگاه از سازمان‌های بیمه‌گر است، تاکید کرد: بیمه تامین اجتماعی در سال ۹۷ هیچ ماهی را صد درصد تسویه نکرده است. قطعاً با این وضعیت پرداخت سازمان های بیمه‌گر، دانشگاه در پرداخت کارانه ها دچار مشکل می شود و متاسفانه زمانی قادر به پرداخت کارانه هستیم که تمامی سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات ما را پرداخت نمایند.

وی در پایان در خصوص کارانه های پرداخت شده پرسنل  گفت: در سال 96 تا آذر ماه و در سال 97 تا شهریور ماه پرداخت و نیز کارانه پزشکان تا مرداد در سالهای 96 و 97 پرداخت شده که از نظر رتبه بندی  در بین دانشگاه های کشور متوسط به بالا عمل کرده ایم.