سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  16:54   

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

دستور آمریکا به کارکنان خود برای خروج از عراق، جنگ روانی است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که دستور دولت آمریکا به کارکنان غیر ضروری خود برای خروج از این کشور چیزی جز جنگ روانی نیست.

به گزارش کردپرس، علی الغانمی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس نمایندگان عراق بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم، به درخواست اخیر وزارت امور خارجه آمریکا از کارکنان غیر ضروری خود در عراق برای خروج فوری از این کشور واکنش نشان داد.

این نماینده پارلمان عراق در این باره اظهار داشت: چنین درخواستی در چارچوب جنگ روانی مطرح شده جایی که آمریکا می خواهد از طریق اظهارات رسانه ای، موضع خود در قبال ایران را تشدید کند.

الغانمی همچنین تصریح کرد: آمریکا با طرح چنین درخواست هایی قصد دارد به این مسئله اشاره کند و آن را روشن سازد که در صورت بروز جنگ با ایران، عراق نیز دخالت خواهد کرد با این حال چنین چیزی واقعیت ندارد و روی نمی دهد.

این در حالی است که سفارت آمریکا در بغداد پیش از ظهر امروز با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این که وزارت خارجه این کشور به کارکنان غیر ضروری دولت در عراق دستور داده تا خاک این کشور را ترک کنند، تاکید کرد که صدور روادید عادی برای شهروندان عراقی در این سفارتخانه و همچنین کنسولگری آمریکا در اربیل، مرکز اقلیم کردستان نیز به صورت موقت به حالت تعلیق درآمده است.

سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که دولت این کشور دارای توانایی محدودی در ارائه خدمات اضطراری برای شهروندان خود در عراق است، به افرادی که دستور وزارت خارجه شامل حال آنها شده نیز توصیه کرد که در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از وسایل نقلیه تجاری خاک عراق را ترک کنند.

برچسب‌ها:
#عراق
#کمیسیون امنیت و دفاع
#آمریکا
#خروج کارکنان
#جنگ روانی