سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  18:21   

واکنش رئیس پارلمان ترکیه به حمله تروریستی به پارلمان ترکیه:

ارتباط دادن این حمله به نماینده ملت اشتباه است

سرویس ترکیه - مصطفی شنتوپ، رئیس پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تلاش برای حمله تروریستی به پارلمان از سوی دو تن از اعضای جبهه آزادی خلق انقلابی گفت: ارتباط دادن این حمله تروریستی به نماینده ملت اشتباه است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مصطفی شنتوپ، رئیس پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تلاش برای حمله تروریستی به پارلمان از سوی دو تن از اعضای جبهه آزادی خلق انقلابی گفت: این دو متهم به عنوان ارباب رجوع به داخل پارلمان ترکیه آمده و نزدیک یک و نیم الی دو ساعت در پارلمان ترکیه بوده اند. بعد از گذراندن این مدت متهم مرد از پشت به مامور روابط عمومی پارلمان ترکیه حمله کرده و گلوی او را گرفت و در پی تلاش برای گروگان گیری وی با هوشیاری نیروهای امنیتی هر دو دستگیر می شوند. روند تحقیقات این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در خصوص امنیت مجلس ترکیه یک سیستم بسیار خوبی وجود دارد. به نیروهای امنیتی پارلمان ترکیه تبریک می گویم. از حساسیتی که در این خصوص نشان داده اند تشکر می کنم. هنگام ورود افراد به پارلمان ترکیه تمام اطلاعات آنان، عضویت و ارتباط با گروه های مختلف از سوی نیروهای امنیتی مجلس ثبت می شود. بدین ترتیب پیگیری های لازم انجام می شود.

شنتوپ خاطرنشان کرد: پارلمان ترکیه یکی از مکان هایی است که بیشترین مراجعه کننده را دارد به خصوص روزهای سه شنبه که جلسات فراکسیون احزاب برگزار می شود نزدیک به 30 هزار تن به مجلس مراجعه می کنند. تمام اطلاعاتی افرادی که وارد پارلمان ترکیه می شوند ثبت شده و سیستمی در مجلس وجود دارد که ثبت این اطلاعات به صورت آنی و یا در کوتاه ترین زمان ممکن را مهیا می کند. تمامی تدابیر امنیتی ورود و خروج به پارلمان ترکیه در دست نیروهای امنیتی است.

شنتوپ در سخنان خود با اشاره به این که متهم اعلام کرده است که برای دیدار با نماینده CHP به پارلمان آمده است؛ گفت: ارتباط دادن این حمله تروریستی به نماینده ملت اشتباه است. ذاتاً نمایندگان ملت ترکیه با افراد مختلفی از حوزه های انتخاباتی خود که بعضاً آنان را هم نمی شناسد دیدار می کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه