سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  18:47   

پرونده جنجالی کامیون های میت مختومه شد

سرویس ترکیه - پرونده کامیون های میت، یکی از جنجالی ترین پرونده های قضایی یک دهه اخیر ترکیه امروز با حکم نهایی قاضی پرونده مختومه اعلام شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، پرونده کامیون های میت، یکی از جنجالی ترین پرونده های قضایی یک دهه اخیر ترکیه امروز با حکم نهایی قاضی پرونده و اتمام دوره مجازات انیس بربر اوغلو نماینده پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (CHP) و تبرئه اردم گل، شهردار کنونی جزیره های استانبول ترکیه و سردبیر سابق روزنامه جمهوریت ترکیه مختومه اعلام شد.

آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده حساس امروز در دادگاه شعبه 14. جزایی استانبول برگزار شد و قاضی پرونده با در نظر گرفتن مدت زمان حبسی که انیس بربراوغلو در سال گذشته در ارتباط با این پرونده سپری کرده بود برای وی مجازات جدیدی را در نظر نگرفته و اردم گل نیز با تبرئه از اتهام حمایت آگاهانه و خودخواسته از گروه های تروریستی این پرونده را که از سال 2014 میلادی در جریان است مختومه اعلام کرده است.

پرونده کامیون های میت از توقف 8 کامیون حامل سلاح در 19 ژانویه 2014 میلادی در استان آدانای ترکیه به سمت سوریه در حال حرکت بود آغاز شد. در پی انتشار اطلاعات این 8 کامیون متعلق به سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) که برای اولین با در روزنامه جمهوریت صورت گرفت تا کنون 55 متهم به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این پرونده از جمله انیس بربر اوغلو و اردم گل برای این پرونده تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند که 15 تن از آنان دستگیر و 18 تن دیگر محاکمه شدند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه