سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  19:38   

بازداشت عاملان برداشت 10میلیاردی از حساب های بانکی شهروندان در مریوان

سرویس کردستان- فرمانده انتظامی استان از دستگیری عاملان برداشت 10میلیاردی از حساب بانکی شهروندان خبرداد.

به گزارش کُرد پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس   سردار «علی آزادی»   گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان مریوانی به ماموران پلیس فتا مبنی بر اینکه افرادی با ترفند های مختلف اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان  کردند، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا  قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد اعضاء این باند به صورت سازمان یافته از طریق ایجاد درگاه های جعلی بانکی در فضای مجازی مشخصات کارت های عابر بانک افراد را به دست آورده و پس از برداشت از حساب بانکی آنان، این مبالغ را به صورت حواله های ارزی به حساب های خارجی و عوامل خود در کشورهای دیگر انتقال می دادند.

سردار آزادی افزود:  با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، 2 نفر از سرشاخه های اصلی این باند در مریوان شناسایی و در یک عملیات مشترک با همکاری ماموران انتظامی شهرستان خدابنده دستگیر شدند.

وی گفت: با توجه به گستردگی فعالیت اعضاء این باند در استان های کردستان، همدان، تبریز، تهران و زنجان مبلغی بالغ بر 10میلیارد ریال از حساب های بانکی شاکیان برداشت شده است.

فرمانده انتظامی کردستان به شهروندان توصیه کرد: در راستای پیشگیری از سرقت از حساب های بانکی، همواره در خریدهای اینترنتی نهایت دقت را داشته و از خرید از درگاه هایی که اطلاعی از اصالت آن ندارند خودداری کنند.