سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  19:57   

وزارت خارجه عراق: وضعیت امنیتی کشور بسیار پایدار است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت خارجه عراق از هماهنگی با طرف های مختلف خبر داده و تاکید کرد که این کشور از وضعیت امنیتی بسیار پایداری برخوردار است.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر این که در حال هماهنگی با طرف های مختلف بوده و به گفتمان گفت و گو و ایجاد فرصت برقراری توازن در منطقه پایبند است، خاطر نشان ساخت که وضعیت امنیتی در این کشور بسیار پایدار است.

در بیانیه الصحاف در این باره تاکید شده که وزارت خارجه عراق با طرف های مختلف هماهنگی می کند و به گفتمان گفت و گو و ایجاد فرصت های برقراری توازن پایبند است چرا که منطقه به چنین چیزی نیاز دارد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه خود همچنین آورده است: وضعیت امنیتی در عراق بسیار پایدار است؛ کشور ما به شرکا و دوستان خود احترام می گذارد، با آنها دارای منافع مشترک است و همزمان با آن نیز حاکمیت و حفاظت از منافع خود را مورد تاکید قرار می دهد.

این در حالی است که برخی رسانه های خبری امروز از تعلیق برنامه وزارت دفاع آلمان برای آموزش نظامی نیروهای عراقی و فعالیت هیئت دیپلماتیک هلند در این کشور خبر دادند با این حال ساعاتی بعد هر دو خبر تکذیب شدند.

پیش از آن نیز وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای که سفارت این کشور در بغداد منتشر کرد، به کارکنان غیر ضروری این سفارتخانه و کنسولگری خود در شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان دستور داد که در سریع ترین زمان ممکن خاک عراق را ترک کنند و صدور روادید عادی برای شهروندان این کشور در سفارتخانه و کنسولگری را نیز به صورت موقت به حالت تعلیق درآورد.

پیشتر نیز ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنت‌کام) با صدور بیانیه ای ضمن ادعای این که اطلاعات امنیتی قابل اعتماد و در دسترس سرویس های اطلاعاتی این کشور حاکی از وجود تهدیدهایی از سوی ایران و حملات قریب الوقوع احتمالی علیه نیروهای آمریکایی در عراق می باشد، اعلام کرده بود که به همین دلیل و با هماهنگی ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم، حالت آماده باش تمامی نیروهای مستقر در خاک عراق و سوریه را به بالاترین سطح ارتقا داده و بالاترین تدابیر احتیاطی و آمادگی را نیز اتخاذ کرده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#وزارت خارجه
#وضعیت امنیتی
#تنش در منطقه