انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  09:54   

نماینده آک پارتی در پارلمان ترکیه:

حکومت اقداماتی در خصوص موضوع عبدالله اوجالان انجام داده است

سرویس ترکیه - حسین یایمان، نماینده ختای در پارلمان ترکیه از حزب عدالت و توسعه طی اظهاراتی با اشاره به موضوع امرالی عنوان کرد: حکومت اقداماتی در خصوص موضوع عبدالله اوجالان انجام داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی دیدار اخیر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK با وکلای خود در زندان امرالی و نرم تر شدن ادبیات حاکمیت سیاسی ترکیه در آستانه برگزاری انتخابات 23 ژوئن شهرداری استانبول در خصوص مسئله امرالی و عبدالله اوجالان، حسین یایمان، نماینده ختای در پارلمان ترکیه از حزب عدالت و توسعه طی اظهاراتی با اشاره به این موضوع در صحن علنی پارلمان ترکیه گفت: شما هم به خوبی می دانید دوستان گرانقدر، مسئله دیدار با عبدالله اوجالان در زندان امرالی مدت زمان طولانی است که ادامه دارد. اینان {وکلا} هر از گاهی با عبدالله اوجالان دیدار می کنند ولی بعضا خود عبدالله اوجالان به جای دیدار با وکلایش دیدار با خانواده اش را ترجیح می دهد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: هر از گاهی با وکلای خود نیز دیدار می کند. این که گفته شود هشت سال است که هیچ دیداری نداشته است صحیح نیست. این را شما هم می دانید و در این خصوص حکومت اقداماتی انجام داده است، درباره مسئله عبدالله اوجالان حکومت ترکیه دائما در حال تماس بوده، برخی راه ها را ارزیابی کرده و اقدام می کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#عبدلله اوجالان