انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  10:24   

تبرئه صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ از پرونده مرتبط با بمبگذاری 2015 قیصریه

سرویس ترکیه - جلسه رسیدگی به یکی از پرونده های صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ، روسای مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در حالی در دادگاه شعبه 12. قیصریه آغاز شد که این دو سیاستمدار ترکیه از اتهامات وارد شده در این پرونده که در ارتباط با بمبگذاری 9 می 2015 قیصریه بود با حکم دادگاه تبرئه شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، جلسه رسیدگی به یکی از پرونده های صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ، روسای مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در حالی در دادگاه شعبه 12. قیصریه آغاز شد که این دو سیاستمدار ترکیه از اتهامات وارد شده در این پرونده که در ارتباط با بمبگذاری 9 می 2015 قیصریه بود با حکم دادگاه تبرئه شده اند.

در پی بمبگذاری در مسیر نیروهای امنیتی ترکیه در قیصریه صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ با مراجعه به دادسرا علیه ابراهیم کولولار رئیس پلیس قیصریه در خصوص سهل انگاری در برابر این حمله و ایجاد زمینه برای این بمبگذاری شکایتی ترتیب داده بود که در پی عدم رسیدگی به این شکایت این بار پرونده قضایی علیه روسای مشترک وقت HDP با موضوع "تهمت" به رئیس پلیس ترکیه مطرح شده بود که در پی دستگیری و زندانی شدن دمیرتاش و یوکسکداغ این پرونده نیز در کنار انبوهی از پرونده های دیگر در دستور کار دستگاه قضایی علیه روسای مشترک HDP قرار گرفته بود.

حکم تبرئه در این پرونده در حالی صادر شد که صلاح الدین دمیرتاش خواستار حضور در جلسه از طریق ویدئو کنفرانس نشده فیگن یوکسکداغ نیز به دلیل همزمانی با رسیدگی به یکی دیگر از پرونده هایش در دادگاهی دیگر نتوانست در این جلسه حضور پیدا کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش