انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  11:46   

دبیر استانی سومین جشنواره فانوس در ایلام اعلام کرد؛

30 اردیبهشت، آخرین مهلت ارسال اثر به سومین جشنواره فانوس

سرویس ایلام - دبیر استانی سومین جشنواره فانوس در ایلام (ویژه تولیدات هنری و سینمایی دفاع مقدس) چگونگی ارسال آثار علاقمندان و هنرمندان استان ایلام را به این جشنواره اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سجاد لطفی به گردپرس گفت: سومین جشنواره فانوس (ویژه تولیدات هنری و سینمایی دفاع مقدس) به همت سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره به‌منظور انعکاس و انتقال میراث ارزشمند 8 سال دفاع مقدس با موضوعات مختلف جبهه و جنگ در بخش‌های هنر‌های نمایشی، تجسمی و سنتی، سینمایی، موسیقی و سرود، رادیویی، تلویزیونی، تحقیق و پژوهش، نگاه ویژه و آزاد برگزار می‌شود.

دبیر استانی سومین جشنواره ملی فانوس در ایلام، گفت: گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری، شناسایی، سنجش و تقویت ظرفیت و قابلیت‌های هنری استان‌ها، بازشناسی آثار تولیدی استان‌ها در بخش‌های جشنواره، ایجاد انگیزه و حمایت از هنرمندان و فرهیختگان هنری استان‌ها و ایجاد زمینه مشارکت سایر دستگاه‌ها و نهادهای استانی در برگزاری جشنواره‌های استان از اهداف این جشنواره است.

لطفی استکبارستیزی و مقاومت اسلامی و تجلی ارزش‌های دفاع مقدس، معرفی اسوه‌ها و الگوهای عملی و نمادهای ارزشی دفاع مقدس، جوانان و پاسداری از دستاوردهای دفاع مقدس، کاربرد هنر در دفاع مقدس از دریچه نگاه فیلم و تئاتر دفاع مقدس و ارزش هنر معنوی و دینی از منظر فیلم و تئاتر از دفاع مقدس از موضوعات برگزار این جشنواره است.

وی ابراز کرد: هنرمندان عزیز ایلامی به‌منظور ارسال آثار و تکمیل فرم نام‌نویسی می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.jashnvarehfanoos.ir مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به‌سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تا 30 اردیبهشت‌ماه سال جاری مراجعه کنند.

لطفی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندانمی توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در ایلام، بلوار حاج سید احمد خمینی ـ نبش میدان دفاع مقدس، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام، معاونت هنری و سینمایی یا صندوق پستی 494-69315 ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32220494-084 تماس حاصل کنند.

دبیر استانی سومین جشنواره ملی فانوس در ایلام، خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 90 اثر از هنرمندان ایلامی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که درنهایت 5 اثر در بخش‌های مختلف توانستند حائز مقام‌های برتر در سطح ملی شوند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#دبیر استانی جشنواره فانوس، سجاد لطفی
#هنر دفاع مقدس