سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  14:13   

دشمن در جنگ نرم به دنبال استحاله فکری و فرهنگی است

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دشمن هدف نهایی خود را بر استحاله فکری و فرهنگی مردم متمرکز کرده و بدنبال به چالش کشیدن نظام جمهوری اسلامی ایران از درون است.

به گزارش کُرد پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در دیدار با فعالین دینی مذهبی، هیات ها، مواکب و تشکل های دینی به فضایل و برکات ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهارداشت: رمضان ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی دارد، است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ضمن تاکید بر آسیب شناسی در فضای مجازی یادآور شد: در مباحث آسیب شناختی نهاد خانواده، یکی از محورهای مهم است که مورد توجه دشمن است.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه فضای مجازی بسیاری از کارکردهای خانواده ها را دچار اختلال کرده است، افزود: دشمن با هدف تهاجم فرهنگی، بنیان خانواده در حکومت های اسلامی را مورد هدف قرار داده تا این جوامع نیز چون جوامع غربی به انحطاط کشیده شوند.

وی اضافه کرد: بی‌ حجابی و بد حجابی در جامعه اسلامی، معضلی است که در سال‌ های اخیر با تمرکز دشمنان بر جنگ نرم و تبلیغات گسترده در فضای مجازی، ابعاد بزرگتری به خود گرفته است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: معاندان اسلام و انقلاب در فضای مجازی، جوسازی و فضاسازی های زیادی علیه مقوله حجاب به راه انداخته اند.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: دشمن از راه های مختلف برای ضربه زدن به نظام استفاده می کند که یکی از آنها تکیه بر نفوذی ها در جامعه است.

وی یکی از حربه‌های دشمن را بهره‌گیری از فشار اقتصادی دانست و تاکید کرد: از همین‌رو، تحریم اقتصادی در اشکال گوناگون در دستور کار قرار گرفته تا از این حربه توسط نفوذی ها، مردم را در مقابل نظام قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در کردستان هدف نهایی امروز دشمن در جنگ نرم را استحاله فکری و فرهنگی برشمرد و یادآور شد: از آنجا که دشمن با تحریم کردن و فشارهای اقتصادی بر ایران ناامید شده هدف نهایی خود را بر استحاله فکری و فرهنگی مردم متمرکز کرده و بدنبال به چالش کشیدن نظام از درون است.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: وظیفه همه مسئولین و ملت این است که نقاط ضعف را شناسایی و با اتحاد و وحدت با تمام توان به سمت پیروزی حرکت کنند تا منجر به جلوگیر از استحاله فرهنگی شود.