انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  18:06   

وقوع انفجار جاده‌ای بر سر راه نظامیان ترکیه در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی وقوع انفجار بمب کنار جاده ای بر سر راه دو خودروی حامل نظامیان ترکیه در منطقه آمیدی از توابع استان دهوک اقلیم کردستان، شماری از آنان مجروح شدند.

به گزارش کردپرس، رسانه های اقلیم کردستان از جمله روژ نیوز، ان. آر. تی، و اس. ان. ان، گزارش دادند که امروز پنج شنبه 26 اردیبهشت/16 می وقوع انفجار بمب کنار جاده ای در نزدیکی روستای سرسنگ واقع در منطقه آمیدی از توابع استان دهوک اقلیم کردستان، دو اتوبوس حامل نظامیان ترکیه را هدف قرار داده است.

این بمب هنگام عبور اتوبوس ها که حامل 40 نظامی ترک بودند، منفجر شده و خسارات شدیدی را به بار آورده و شماری از این نیروها که به منظور نقل و انتقالات نیرو به شهر دهوک می رفتند، مجروح شدند.

به گفته منابع محلی به نظر می رسد که شماری از نظامیان نیز کشته شده باشند، اما تاکنون شمار دقیق کشته های احتمالی و مجروحین این انفجار مشخص نشده است، اما ان. آر. تی، شمار مجروحین را 5 تن اعلام کرده است.

طبق این خبر ان. آر. تی، مجروحین نیز به بیمارستانی در شهر دهوک منتقل شده اند.

سایت خبری اس. ان. ان نیز محل انفجار را در راه ارتباطی آمیدی و دهوک و نزدیک روستای سیداوا عنوان و با اشاره به شدید بودن انفجار شمار مجروحین را 4 تن اعلام کرد.

اس. ان.ان گزارش داد که مجروحین به بیمارستان ویژه نظامیان ترکیه در این منطقه منتقل شده اند.

همچنین روژ نیوز گزارش داد که پس از این انفجار جنگنده های ارتش ترکیه، اقدام به بمباران منطقه کرده اند، اما هنوز اطلاعی از خسارات احتمالی این حمله هوایی منتشر نشده است.