انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  20:32   

مقام اتحادیه میهنی:

حضور داعش در عراق نتیجه سیاست آمریکا، ترکیه و کشورهای خلیج فارس است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی در مخمور تاکید کرد که تداوم حضور داعش در عراق، نتیجه سیاست های آمریکا، ترکیه و کشورهای خلیج فارس است و این کشورها از داعش برای اهداف خود استفاده ابزاری می کنند.

به گزارش کردپرس، رشاد گلالی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، با اشاره به حضور عناصر داعش در کوه قره چوغ واقع در غرب استان اربیل، گفت که فاصله میان نیروهای پیشمرگ و عناصر داعش در این منطقه به کمتر از 1 کیلومتر رسیده است.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی (یکیتی) افزود که تداوم حضور داعش در این منطقه و دیگر مناطق عراق در نتیجه فشارهای بین المللی و منطقه ای و به ویژه از سوی آمریکا، است و این کشور از داعش در راستای اهداف و سیاست های خود استفاده ابزاری کرده و در هر مقطعی که نتواند اهداف خود در عراق را محقق سازد، از داعش برای ایجاد بی ثباتی و آشوب در این کشور استفاده کرده و نمایشی را در این کشور با داعش اجرا می کند.

وی تاکید کرد که بازی سیاسی با داعش کاملاً مشخص و نمایان است  و این گروه به عنوان سازمانی تروریستی با اراده خود در قره چوغ مستقر نشده اند، بلکه حضور آنان در منطقه از خانقین تا زومار، در پی سیاست و فشار آمریکا، ترکیه و کشورهای خلیج فارس صورت گرفته و کردها نیز در این مسئله نقش دارند.

همچنین گفت که آمریکا با استفاده از این عوامل فشار خود عراق و اقلیم کردستان را برای همراهی در سیاست های خود به ویژه در قبال ایران و نیز حتی در مورد انتخابات، استفاده می کند.

این مقام اتحادیه میهنی پیشتر نیز هشدار داد که حدود 300 داعشی در کوه قره چوغ حضور داشته و این امر می تواند که منجر به اشغال دوباره بخش هایی از عراق توسط داعش شود.