سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  22:03   

وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد:

ممنوعیت دیدار عبدالله اوجالان با وکلایش برداشته شد

سرویس ترکیه - عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله عبدالله اوجالان و ممنوعیت دیدار وی با وکلایش که در چند سال اخیر اعمال شده است گفت: پیش از این رای بر اعمال محدودیت در دیدار عبدالله اوجالان با وکلایش وجود داشت؛ این محدودیت ها برداشته شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله عبدالله اوجالان و ممنوعیت دیدار وی با وکلایش که در چند سال اخیر اعمال شده است گفت: پیش از این رای بر اعمال محدودیت در دیدار عبدالله اوجالان با وکلایش وجود داشت؛ این محدودیت ها برداشته شده است. در خصوص ممنوعیت های دیدار با عبدالله اوجالان قوانین برداشته شده است و امکان دیدار بعد از این فراهم شده است. در قوانین وجود دارد که در زمان های مشخصی در صورتی که تهدیدات امنیتی وجود داشته باشد می توان دیدارها را محدود کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه یک کشور شفاف بوده و در خصوص زندان ها و آزادی ها به تمام مسئولیت های خود در چارچوب تفاهم نامه های بین المللی و قوانین شورای اروپا عمل کرده است. برای این که در این خصوص نقض قوانینی صورت نگیرد و حقوق بشر و آزادی توسعه پیدا کرده و مورد محافظت قرار بگیرد با سازمان های مربوطه در حال همکاری هستیم. ترکیه یک دولت حقوقی بوده و شکنجه و رفتار ناشایست را درصد صفر در نظر می گیرد.

لازم به ذکر است، در حالی ممنوعیت دیدار عبدالله اوجالان با وکلایش برداشته می شود که هفته گذشته دولت باغچلی رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در اظهاراتی عنوان کرده بود که اگر از من بپرسید می گویم عبدالله اوجالان با وکلایش دیدار کند. در پی این اظهارات صبح امروز نیز نماینده حزب عدالت و توسعه (AKP) در پارلمان ترکیه از اقدامات دولت در خصوص مسئله عبدالله اوجالان سخن گفته بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک