سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  20:54   

شرکت های نظرسنجی نزدیک به AKP پیروزی امام اوغلو در انتخابات شهرداری استانبول را پیش بینی کردند

سرویس ترکیه - ابراهیم اوسلو، رئیس شرکت نظرسنجی ANAR ترکیه از شرکت های نزدیک به حزب عدالت و توسعه (AKP) در اظهاراتی با اشاره به آخرین نظرسنجی این شرکت گفت: اکرم امام اوغلو نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) چند درصد جلوتر از بینالی ییلدیریم نامزد AKP دیده می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، ابراهیم اوسلو، رئیس شرکت نظرسنجی ANAR ترکیه از شرکت های نزدیک به حزب عدالت و توسعه (AKP) در اظهاراتی با اشاره به آخرین نظرسنجی این شرکت که در خصوص انتخابات مجدد شهرداری استانبول در 23 ژوئن 2019 میلادی انجام داده است عنوان کرد: اکرم امام اوغلو نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) چند درصد جلوتر از بینالی ییلدیریم نامزد AKP دیده می شود. این نظرسنجی پیش از تعطیلات عید فطر در بخش های مختلف استانبول صورت گرفته است. در جبهه حامیان امام اوغلو تغییری دیده نمی شود.

همچنین احسان آکتاش، مدیر شرکت نظرسنجی GENAR که با آک پارتی فعالیت می کند گفت: در نظرسنجی های صورت گرفته پیش از انتخابات 31 مارس 2019 میلادی بینالی ییلدیریم با احتساب آرایی که افراد هنوز تصمیم گیری نکرده بودند از امام اوغلو 1 الی 2 درصد جلوتر دیده می شد ولی اکنون امام اوغلو جلوتر از بینالی ییلدیریم دیده می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: تغییرات استراتژیکی در جبهه حزب حاکم به وجود آمده است، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیگر زیاد مداخله نمی کند. در عوض بینالی ییلدیریم بیشتر دیده می شود. از یک زبان مثبت استفاده می کند. اظهارات در خصوص بقای ملی کنار گذاشته شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات