سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  16:21   

بیانیه ریاست‌جمهوری عراق درباره دیدار برهم صالح و مسرور بارزانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق و نخست وزیر اقلیم کردستان روابط میان دو طرف و تحولات سیاسی منطقه و جهان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در کاخ ریاست جمهوری السلام در شهر بغداد، از مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان و هیئت همراه وی اسقبال کرده است.

صالح در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت هماهنگی دیدگاه های مشترک و در پیش گرفتن زبان گفت و گوی سازنده برای حل و فصل تمامی مسائل حل نشده میان دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کردستان بر پایه قانون اساسی، منافع ملی و تحقق عدالت، نسبت به دستیابی به توافق میان طرف های سیاسی در راستای ارتقای سطح روابط و برداشتن موانع پیش روی تامین خدمات برای ملت عراق ابراز اطمینان کرد.

بارزاني نیز به نوبه خود از تمایل دولت جدید اقلیم کردستان برای افزایش گفت و گوها با دولت فدرال عراق و استناد به قانون اساسی در راستای تضمین تحقق منافع مشترک و تقویت روابط برادری میان دو طرف خبر داد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رئیس جمهوری عراق و نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار خود همچنین تحولات اوضاع سیاسی در سطح منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

یادآور می شود که نخست وزیر جدید اقلیم کردستان در نخستین سفر خود به بغداد از زمان تصدی این منصب، ظهر امروز در راس یک هیئت بلندپایه شامل قباد طالبانی، معاون نخست وزیر و شماری از وزرای کابینه دولت اقلیم وارد پایتخت عراق شد جایی که قرار است علاوه بر رئیس جمهوری، با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و محمد الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور نیز دیدار و گفت و گو کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#برهم صالح
#مسرور بارزانی
#روابط بغداد و اربیل