انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  23:15   

پروین بولدان:

نیاز ترکیه S-400 نیست؛ عدالت، صلح و دموکراسی فوری است

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در جلسه فراکسیون حزب متبوع خود در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد از اقدام ترکیه برای خرید سامانه دفاع موشکی S-400 عنوان کرد: نیاز کشور S-400 نیست؛ نیاز ترکیه صلح، دموکراسی و عدالت فوری است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در جلسه فراکسیون حزب متبوع خود در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد از اقدام ترکیه برای خرید سامانه دفاع موشکی S-400 عنوان کرد: به مجلس لایحه تنظیم امور قضایی را اعلام کردند ولی به جای آن طرح خرید سامانه دفاع موشکی S-400 را به مجلس آوردند. نیاز کشور S-400 نیست؛ نیاز ترکیه صلح، دموکراسی و عدالت فوری است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: حاکمیت سیاسی به جای تامین صلح، دموکراسی و عدالت منابع ملت را در راه جنگ خرج می کند. ائتلافی که تحت عنوان ائتلاف ترکیه از آن سخن می گویند در واقع همان ائتلاف S-400 است. اگر این کشور به دست زنان اداره می شد نه مسئله S-400 مطرح بود و نه سیاست های امنیت گرایانه. به جای آن عدالت، آزادی، دموکراسی و زندگی جدید به وجود می آمد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها