سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  19:39   

واشنگتن حمله به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل را محکوم کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سفارت آمریکا در بغداد تیراندازی به سوی کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل را محکوم کرده و آن را حمله شنیع خواند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، سفارت آمریکا در بغداد عصر امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه ای در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک، تیراندازی به سوی کارمندان کنسولگری ترکیه در یکی از رستوران های شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان را حمله شنیع خوانده و آن را محکوم کرد.

سفارت آمریکا در بغداد ضمن تسلیت به هیئت دیپلماتیک ترکیه در عراق، با حفاظت از جان دیپلمات های خارجی و هیئت های دیپلماتیک در این کشور ابراز همبستگی کرد.

این در حالی است که پیشتر نیز احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن کشته و زخمی شدن سه نفر در نتیجه تیراندازی در یکی از رستوران های این شهر، تاکید کرده بود که به هماهنگی با نهادهای رسمی برای اطلاع از جزئیات حادثه ادامه می دهند.

یادآور می شود که شماری از کارمندان کنسولگری ترکیه در شهر اربیل بعد از ظهر امروز در رستوران حقه‌باز این شهر هدف تیراندازی یک یا دو فرد مسلح ناشناس قرار گرفتند و در نتیجه آن نیز یکی از کارمندان کنسولگری و یک شهروند عراقی همراه وی جان خود را از دست دادند و یک نفر دیگر نیز زخمی شد.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#اربیل
#تیراندازی
#سفارت آمریکا
#کنسولگری ترکیه