سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  20:23   

رئیس مشترک PYD:

میان PYD با دولت مرکزی سوریه مذاکره ای وجود ندارد

سرویس سوریه - شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده در خصوص مذاکرات اخیر میان این حزب با دولت مرکزی سوریه عنوان کرد: میان ما و دولت مرکزی سوریه یک مذاکره واقعی و یا دیداری وجود ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده در خصوص مذاکرات اخیر میان این حزب با دولت مرکزی سوریه عنوان کرد: ما برای مذاکره چه با دولت مرکزی سوریه و چه تمامی جریان های مخالف بدون استثنا آماده هستیم. ولی میان ما و دولت مرکزی سوریه یک مذاکره واقعی و یا دیداری وجود ندارد. ما با امکانات محدودی که در دست داشتیم از منطقه خود دفاع کردیم و این مناطق را از گروه تروریستی داعش پاکسازی کردیم. برای دیالوگ آماده هستیم. ما برای یک سوریه دموکراتیک با سیستم تمرکز زدایی تلاش می کنیم. در اینجا یک تجریه حقیقی مدیریت های محلی و خودمختاری وجود دارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: آینده کشور سوریه باید با تحولات حقیقی در این کشور رقم بخورد. وگرنه برخی تحولاتی که در منطقه رخ می دهد، یا اخباری که رسانه های کشورهای بزرگ آن را منتشر می کنند و تغییرات کوچکی که در منطقه صورت می گیرد اعتباری نداشته و نباید بر روی آنان حساب باز کرد. برای نزدیک شدن به یک راه حل سیاسی باید بر روی اصول اساسی دموکراسی بنا شود. در صورت اتخاذ چنین مسیری در حالی که یک مسئله استراتژیک می باشد؛ یک راهی است که می توان آن را ادامه داد. دیالوگ از عهده تمام مسائل برخواهد آمد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#بشار اسد