سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  22:25   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 26/4/1398 در ترکیه

  • مرکز تحقیقات سیاسی – اقتصادی – اجتماعی ترکیه: ارتش ترکیه در اقلیم کردستان ماندگار خواهد شد

مرکز تحقیقات سیاسی – اقتصادی – اجتماعی ترکیه موسوم به SETA، در تحلیلی با اشاره به عملیات های ارتش ترکیه در شمال عراق، حضور نیروهای مسلح ترکیه در منطقه خواکورک اقلیم کردستان را ماندگار توصیف کرده است.

  • گزارش ناتو: آمریکا در پایگاه اینجیرلیک ترکیه سلاح هسته ای دارد

روزنامه فلامان زبان د مورگن بلژیک در گزارشی که از سوی کمیته امور دفاعی و امنیتی ناتو آماده شده است از وجود 150 سلاح هسته ای متعلق به آمریکا در پایگاه هوایی اینجیرلیک ترکیه خبر داده است.

  • واکنش وزارت امور خارجه ترکیه و نهاد ریاست جمهوری این کشور به حمله مسلحانه در اربیل: جواب قاطعی به عاملان حمله به کنسولگری اربیل خواهیم داد

در پی حمله مسلحانه به دیپلمات های کنسولگری ترکیه در اربیل ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در حساب شخصی خود از توئیتر نوشت: جواب قاطعی به عاملان این حمله خواهیم داد.

  • صلاح الدین دمیرتاش: HDP برای خلع سلاح PKK تلاش کرده است

صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در ادامه دفاعیه خود در جلسه رسیدگی به پرونده قضاییش عنوان کرد: ما برای خلع سلاح PKK تلاش کردیم و به همین خاطر است که می گوییم این پرونده های تشکیل شده علیه ما برای ادامه جنگ صورت گرفته است.

  • معاون نخست وزیر روسیه: روسیه برای فروش هواپیمای جنگنده به ترکیه آمادگی دارد

یوری بوریسوف، معاون نخست وزیر روسیه و مسئول صنایع دفاعی این کشور در اظهاراتی عنوان کرد: ما در خصوص فروش جنگنده های روسی به ترکیه آماده انجام مذاکرات و امضای توافقنامه هستیم.

  • تکرار یک سناریوی قدیمی؛ تشکیل پرونده قضایی علیه شهردار کلانشهر وان

دادستان جمهوری ترکیه در استان وان، علیه بدیعه اوزگوکجه ارتان، رئیس مشترک شهرداری کلانشهر وان و چندی دیگر از اعضای شورای شهرداری وان پرونده قضایی تشکیل داد.

  • کمال قلیچدار اوغلو: رکن سیاسی جماعت گولن کجاست؟

کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به ابهامات موجود در خصوص پایه های سیاسی کودتای نافرجام 15 جولای 2016 میلادی گفت: رکن سیاسی جماعت گولن کجاست؟

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه