سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  23:04   

دیدار نخست‌وزیر اقلیم کردستان با هیئت انگلیسی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان طی دیدار با هیئت عالی انگلیس اعلام کرد که گفتگوهای بیشتری با بغداد برای رسیدن به راه حل اساسی مشکلات فیمابین انجام می شود.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان امروز چهارشنبه 26 تیر/17 جولای، با ژنرال سرجان لوریمر مشاور عالی وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه و هیئت همراه وی شامل جان ویلکس سفیر بریتانیا در عراق و جیمز سورنتن سرکنسول جدید این کشور در اقلیم دیدار کرد.

طبق خبر در این دیدار هیئت انگلیسی سفر اخیر بارزانی و هیئت همراه وی به بغداد برای گفتگو و حل مشکلات میان دولت اقلیم و عراق را مهم و اقدامی مثبت ارزیابی کردند.

بارزانی نیز اعلام کرد که گفتگوهای بیشتری با بغداد برای رسیدن به راه حل اساسی مشکلات فیمابین انجام شده و هیئت های ویژه ای که در این رابطه از سوی دو طرف تشکیل شده، کار خود را در مورد حل مشکلات و افزایش گفتگوها طبق قانون اساسی عراق، آغاز می کنند.

گفتگو در مورد ضرورت تداوم همکاری های میان انگلیس و ائتلاف ضد داعش با نیروهای پیشمرگ و هماهنگی برای مقابله با تحرکات داعش در مناطق مختلف عراق، از دیگر محورهای این دیدار اعلام شده است.