سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  23:34   

اربیل: عاملان حمله به کارمندان کنسولگری ترکیه مجازات می‌شوند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دولت اقلیم کردستان ضمن محکوم کردن تیراندازی به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، تأکید کرد که عاملان این حمله دستگیر و به مجازات خواهند رسید.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان، در بیانیه ای که از سوی دولت اقلیم در رابطه با واقعه تیراندازی به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل منتشر شده، ضمن اشاره به کشته شدن کارمند این کنسولگری، این حمله به شدت محکوم شده است.

همچنین اعلام شده که نهادهای مربوطه در اقلیم تحقیقات لازم در خصوص این حمله و شناسایی و دستگیری عاملان آن را آغاز کرده اند و مجرمین این حمله، بر اساس قانون مجازات می شوند.

دولت اقلیم کردستان ضمن ابراز همدردی با قربانیان این حمله اطمینان داده که به هیچ عنوان اجازه برهم زدن امنیت و ثبات اقلیم کردستان داده نمی شود.

امروز چهارشنبه 26تیر/17 جولای در ساعت 14 به وقت محلی،  شماری از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، در یکی از رستوران های این شهر، از سوی یک فرد مسلح ناشناس و با دو قبضه سلاح کمری، هدف تیراندازی قرار گرفته و به گفته نیروهای امنیتی اربیل، در پی این تیراندازی یکی از کارمندان کنسولگری و یک شهروند عراقی کشته شده و یک تن دیگر نیز مجروح شده است.

لازم به ذکر است که سایت خبری خندان به نقل از منابع خبری خود گزارش داده که فرد مجروح این تیراندازی نیز در بیمارستان جان خود را از دست داده است.