سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 8 مرداد 1398  ::  10:57   

رسانه‌های عبری زبان مدعی حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه اشرف شدند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - برخی رسانه های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که این رژیم یک اردوگاه واقع در نزدیکی مرز عراق با ایران و تحت کنترل نیروهای سازمان بدر را بمباران کرده است.

به گزارش کردپرس، وبسایت اطلاعاتی نظامی "دبکا فایل" رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در گزارشی به نقل از برخی منابع نظامی ادعا کرده که نیروی هوایی ارتش این رژیم برای دومین بار ظرف 10 روز اخیر یک پایگاه نظامی تحت کنترل نیروهای حشد الشعبی در عراق را بمباران کرده است.

بنا بر ادعای منابع مذکور که نام آنها فاش نشده، دست کم یک جنگنده رژیم صهیونیستی یک محموله موشک های بالستیک را در اردوگاه اشرف (المحمداوی) در استان دیاله در شرق عراق و در فاصله 80 کیلومتری از مرز ایران هدف قرار داده است.

این منابع نظامی همچنین ادعا کردند که در نتیجه بمباران اردوگاه اشرف به عنوان پایگاه اصلی نیروهای سازمان بدر به رهبری هادی عامری، رئیس ائتلاف فتح، نزدیک به 40 نفر جان خود را از دست دادند.

منابع مذکور در این باره همچنین مدعی شدند که این دومین حمله ارتش رژیم صهیونیستی به خاک عراق ظرف 10 روز اخیر به شمار می آید جایی که این رژیم 19 ژوئیه جاری (28 تیر) نیز یک پایگاه دیگر تحت کنترل سازمان بدر و محل استقرار نیروهای تیپ 52 حشد الشعبی را در منطقه آمرلی در استان صلاح الدین در شمال شهر بغداد هدف قرار داده بود.

این در حالی است که شبکه خبری "آی 24 نیوز" رژیم صهیونیستی منابع مذکور را عراقی معرفی کرده و تلاش خبرنگار نظامی این شبکه برای دریافت اطلاعات در این زمینه از منابع اطلاعاتی رژیم اشغالگر قدس نیز ناکام ماند جایی که آنها در این رابطه اظهار نظر نکردند.

در همین حال، روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارانوت" نیز امروز (سه شنبه) ادعا کرد که یک جنگنده "اف-35" رژیم صهیونیستی 10 روز پیش برخی اماکن نظامی در خاک عراق را بمباران کرده است.

لازم به ذکر است که اردوگاه اشرف پیشتر پایگاه اصلی منافقین در عراق به شمار می آمد با این حال آخرین گروه از عناصر این گروهک تروریستی در ماه سپتامبر سال 2013 میلادی از آن جا خارج شدند و به دنبال حمله داعش به خاک عراق نیز به یکی از پایگاه های مهم مقابله با این گروه تروریستی تبدیل شد و به اردوگاه "شهید ابومنتظر المحمداوی" تغییر نام داد.