انتشار:  سه‌شنبه 17 بهمن 1396  ::  14:10   

سیپان حمو، فرماندۀ YPG:

ترکیه در عفرین به هدف خود نرسید و اینک به اشغال حلب چشم دوخته است

سرویس سوریه- سیپان حمو گفت ترکیه حلب را بخشی از امپراتوری عثمانی می داند و اینک که در عفرین به اهداف خود نرسیده است، تلاش می کند مناطق روستایی شرق و غرب حلب را اشغال کند.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوار نیوز، سیپان حمو فرماندۀ کل یگان های مدافع خلق (YPG) گفت به خاطر مقاومت نیروهای YPG و مردم عفرین، حکومت ترکیه با حملۀ نظامی به عفرین به اهداف خود نرسید و اینک چشم به اشغال حلب دوخته است.

سیپان حمو در گفتگو با شرق الاوسط گفت ترکیه پس از 17 روز حملۀ مداوم به عفرین نتوانسته است به اهداف خود برسد. وی افزود: «ترکیه می خواهد ارادۀ کردها را بشکند و منطقۀ عفرین و روستاهای شرق و غرب حلب را اشغال کند. [رئیس جمهور ترکیه رجب طیب] اردوغان حلب را بخشی از امپراتوری عثمانی می داند. ارتش اشغالگر ترکیه در برخی نقاط 500 متر و در برخی نقاط سه کیلومتر وارد خاک عفرین شده است. این پیشروی ها اهمیت چندانی ندارد.»

در چند روز گذشته تحرکات نظامی ترکیه در ادلب و حلب افزایش یافته و کاروان های نظامی ارتش این کشور چند بار مورد حمله قرار گرفته اند.

حمو همچنین گفت مبارزان ارتش دموکراتیک سوریه 11 تانک ارتش ترکیه را منهدم کرده یا دچار خسارت کرده اند. وی تلفات ارتش ترکیه و گروه های تحت حمایت آن را بالا توصیف کرد.

فرماندۀ کل YPG تأکید کرد ارتش دموکراتیک سوریه در عفرین هیچ گونه کمک نظامی دریافت نکرده است. وی در توضیح این مطلب گفت: «جنگ افزارهایی که ما در نبرد عفرین علیه ارتش اشغالگر ترکیه به کار می بریم نه آمریکایی است نه روسی. آمریکایی ها چندین بار اعلام کرده اند که منطقۀ عفرین ارتباطی با آنها ندارد. نیروهای ما تنها در شرق رودخانۀ فرات با نیروهای ائتلاف بین المللی علیه [دولت اسلامی عراق و شام] داعش همکاری می کنند.»

 

کد خبرنگار: 30103