انتشار:  چهارشنبه 18 بهمن 1396  ::  16:53   

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا:

عملیات نظامی تنها علیه گروه هایی مجاز است که سازمان ملل آنها را تروریستی می داند

سرویس ترکیه- فدریکا موگرینی ضمن ابراز نگرانی از عملیات نظامی ترکیه در عفرین، اعلام کرد عملیات نظامی باید تنها بر مبارزه با گروه هایی متمرکز شود که سازمان ملل متحد به عنوان سازمان های تروریستی معرفی کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از حریت، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا نسبت به حملۀ نظامی ترکیه به کانتون کردنشین عفرین در شمال سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت عملیات نظامی باید تنها علیه گروه هایی که سازکان ملل به عنوان تروریستی معرفی کرده انجام شود.

موگرینی گفت: «گشودن جبهه های جدید در سوریه راه حل نیست و ترکیه را امن تر نمی کند. امنیت واقعی تنها از طریق مذاکره بر سر یک راه حل سیاسی حاصل خواهد شد. ما معتقدیم عملیات نظامی باید تنها بر نبرد با سازمان هایی متمرکز شوند که توسط سازمان ملل متحد تروریستی شناخته شده اند.»

وی ضمن تأکید بر حق ترکیه برای تأمین امنیت مرزهای خود، ابراز نگرانی کرد که عملیات نظامی ترکیه در عفرین تلاش های صورت گرفته برای رسیدن به یک راه حل سیاسی در سوریه را ناکام کند و بحران انسانی را در این کشور شدت بخشد.

ترکیه به بهانۀ مبارزه با گروه کرد یگان های مدافع خلق (YPG)، که آن  را شاخۀ سوری حزب کارگران کردستان (PKK) و گروهی تروریستی می داند، 19 روز است به همکاری گروه های مسلح افراطی سوری، به کانتون عفرین حمله می کند.

 

کد خبرنگار: 30103