سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  11:43   

تکذیب اعلام آمادگی مسعود بارزانی برای وساطت میان ترکیه و پ.ک.ک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - مشاور رسانه ای رهبر حزب دمکرات کردستان، اظهارات منتسب به وی مبنی بر اعلام آمادگی برای وساطت میان دولت ترکیه و حزب کارگران کردستان را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، کفاح محمود، مشاور رسانه ای مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم کردستان و رهبر کنونی حزب دمکرات کردستان (پارتی) عصر جمعه با صدور بیانیه ای تاکید کرد که اظهارات منتسب به بارزانی در رابطه با اعلام آمادگی وی برای میانجی گری میان دولت ترکیه و حزب کارگران کردستان (پ ک ک) صحت ندارد.

محمود در بیانیه خود در این باره آورده است: برخی رسانه ها خبری را منتشر کردند مبنی بر این که بارزانی در بازدید از برخی روستاهای واقع در نزدیکی مرز ترکیه به این مسئله اشاره کرده که برای برقراری آشتی میان حزب کارگران و ترکیه در راستای جلوگیری از ریخته شدن خون کردها و درگیری های بیشتر در منطقه آماده است.

در ادامه بیانیه مشاور رسانه ای رهبر حزب دمکرات کردستان آمده است: این خبر کاملا عاری از صحت است و بارزانی در سخنان خود چیزی در این باره بیان نکرد؛ رسانه های مذکور نیز به یک منبع ناچیز و نادرست استناد کردند و اخبار ساختگی و جعلی بی پایه و اساس را منتشر کردند.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#مسعود بارزانی
#ترکیه
#پ ک ک