سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  12:57   

قلب تپنده کردستان بدون فرماندار و شهردار اداره می شود

سرویس کردستان- شهریور سال گذشته که محمد شفیعی از فرمانداری مریوان استعفا داد، تاکنون این شهر فرمانداری به خود ندیده و به وسیله سرپرست اداره می شود و از روز گذشته نیز با عزل شهردار، این مسئولیت هم به دست سرپرست سپرده شده است.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، مرز باشماق، دریاچه آب شیرین زریبار، طبیعت بکر و چشمه های طبیعی آب، کوه های پوشیده از برف در زمستان ها و دشت های سرسبز پای کوه، هورامان سرسبز که چشم هر بیینده ای را خیره می کند، دشت لک لک های مهاجر و ...... همه و همه از ویژگی های منحصر به فرد شهر مریوان است که به عنوان نگینی در استان و حتی کشور می درخشد اما از این ظرفیت ها چقدر استفاده شده است؟ با وجود این همه ظرفیت، حدود یک سال است که مسئولیت بالاترین مقام اجرایی شهرستان‌، با سرپرست اداره می‌شود که این موضوع جای سؤال دارد.

مدیریت برنامه‌ها، بودجه و هماهنگی ادارات دولتی و نهادهای دولتی در سطح شهرستان بر عهده فرماندار است و با وجود این مسئولیت سنگین، صندلی آن یک سال است که سرپرست بر آن تکیه زده است و از فرماندار خبری نیست.

روز گذشته هم شورای شهر مریوان از برکناری شهردار خبر داد که با پنج رای موافق و 2 رای مخالف از سمت خود عزل شده است. حالا پست شهرداری مریوان هم به وسیله سرپرست اداره می شود و سرنوشتی همچون فرمانداری شهر پیدا کرده است. حال آنکه این شهر به مدیریتی قوی و با ثبات نیاز دارد که از ظرفیت های آن به درستی استفاده کند.

اما فارغ از شهر مریوان، ظرفیت های مغفول استان کردستان به طورکلی آنقدر زیاد است که داد معاون عمرانی وزیرکشور را هم درآورد و در سفری که به کردستان داشت از این همه ظرفیت فوق العاده که بدون استفاده مانده است، حیرت زده شد و آن را نیازمند مدیریتی قوی دانست. او کردستان را با استانی مانند یزد مقایسه کرد که چطور ممکن است یزدی که در وسط کویر قرار گرفته آنگونه بتواند پیشرفت کند و کردستانی که زیبایی طبیعتش همه را حیرت زده می کند اینگونه محروم باشد؟!