سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  13:08   

رئیس شورای استان دیاله مدعی شد؛

قاچاق مواد مخدر، دلیل عراق برای بستن گذرگاه مرزی مندلی - سومار با ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس شورای استان دیاله ادعا کرد که دلیل دولت عراق برای تعطیلی یکی از گذرگاه های مرزی خود با ایران، قاچاق مواد مخدر از طریق این گذرگاه بوده است.

به گزارش کردپرس، علی الداینی، رئیس شورای استان مرزی دیاله در شرق عراق شامگاه جمعه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم مدعی شد که ورود مواد مخدر از طریق گذرگاه مرزی مندلی - سومار میان این استان و استان کرمانشاه در غرب ایران، عامل اصلی صدور فرمان عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کشورش مبنی بر بستن گذرگاه مذکور بوده است.

الداینی در این باره اظهار داشت: دلیل اصلی بستن گذرگاه مرزی مندلی - سومار با ایران در شرق دیاله، وجود اطلاعات تا حد زیادی معتبر مبنی بر ورود چندین نوع مواد مخدر به خاک عراق از طریق این گذرگاه بوده و برخی طرف ها نیز در آن دست داشتند.

رئیس شورای استان دیاله همچنین تصریح کرد: شورای استان از ایده بستن گذرگاه مرزی مندلی - سومار تا زمان اصلاح فعالیت آن به صورت صحیح و پایان دادن به همه موارد منفی موجود از جمله دور ساختن دستان جریان های بانفوذ و جلوگیری از تبدیل گذرگاه به مسیر ورود مواد ممنوع به عراق، پشتیبانی می کند.

این در حالی است که سازمان گذرگاه های مرزی عراق یک شنبه هفته گذشته با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این که در راستای اجرای فرمان عبدالمهدی، اتخاذ تدابیر لازم برای بستن گذرگاه مرزی مندلی در روزهای آینده را آغاز کرده، خاطر نشان ساخته بود که بستن این گذرگاه به صورت موقت و تا زمان اتخاذ اقدامات مورد نیاز برای توسعه آن، احداث پایگاه برای همه ادارات فعال در آن و استقرار تجهیزات و دستگاه های سهیم در جلوگیری از تخلفات صورت گرفته در گذشته خواهد بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#مندلی
#سومار
#گذرگاه مرزی
#مواد مخدر